KadincaSayfa.Com

Cildimizi Nasıl Gençleştiririz?

Cildimizi Nasıl Gençleştiririz?

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği son dönemlerde son derece popüler olan bir uygulamadır. Çünkü göz kapaklarındaki düşüklüğü, göz kapaklarındaki deri fazlalığı eskiden beri pek çok cerrahi müdahale ile tedavi edilmeye çalışılan bir problemdi. Don dönemde plazma tekniği ile göz kapağımızın bulunduğu derinin fazlalığı ulgurasyon metodu ile alınmakta yaklaşık 1 ay gibi bir sürede iyileşmesi sağlanmaktadır. Ulgurasyon metodu, o bölgede bulunan etleri buharlaştırılmakta çok başarılı olan bu metot uygulama sonra, gözlerin güneş ışınlarından bir süre uzak tutmak gerekiyor ve yoğun güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekiyor. Bu motod, daha çok deri fazlalığı çok olmayan göz kapakları için uygun bir metod, aynı zamanda göz çevresindeki ince derideki kırışıklıklarda, deformasyonlarda da başarı ile kullanılan bir tekniktir.
Ameliyatsız göz kapağı estetiği

İple ameliyatsız yüz germe

Ameliyatsız yüz germe, teknikleri içinde son günlerde sıkça tercih edilen bir tekniktir. İple ameliyatsız yüz germe, deri altına uygulanılan bu metotla, dokunun gerginliğinin artması, kolajen üretiminin güncelleniyor olması bu morodu popüler yapmaktadır. Ama yüzde fazla sarkma, deformasyon çok ise ameliyat daha uygun olacaktır.

Göz altı torbaları ve morluklarına hangi tedaviler uygulanır

Göz altı torbaları ve morluklarına hangi tedaviler uygulanır?

Göz altı morlukları: Göz altı morlukların 2 tipi vardır, ilki pigmente tip morluk. 2. si vasküler tip morluktur. Öncelikle Göz altı morluklarının sebebi araştırıp tedaviye yönelik tedaviler yapılmalıdır. Vasküler tip göz altı morluğu o bölgede olan damar sebep olduğu için yapabilecek fazla bir şey yoktur. Sadece hyarulanik asit enjekte ederek damarla deri arasına bu moleküllerin yayılmasını sağlabilmektedir. Dolayısı ile mor görüntünün daha az görülmesi sağlanmaktadır. Eğer morluklar, pigmentasyondan oluşuyorsa lazer tedavileri dışında maske ve peelinglerle de göz altının renginin açılmasını sağlanabilmektedir.

picture of beautiful woman ready for cosmetic surgery

picture of beautiful woman ready for cosmetic surgery

Sıvı yüz germe tekniği

Ameliyatsız yüz gençleştirme teknolojileri arasında, yine uygulanılan ve son derece başarılı olan başka bir teknik olan Sıvı yüz germe hakkında bazı bilgiler vereceğiz sizlere. Sıvı yüz germe teknolojisi deriyi uyarmakta ve deriyi daha iyi bir hale getirmekle birlikte temel prensip yaşlanmayla beraber doku altında yağ dokusu kaybının yerine yağ dokusu yerine bazı moleküllerin deri altına yerleştirmesi ile doku altındaki boşluğun düzenlenmesi ve buradaki moleküllerin tarafından kabul edilerek sağlanmasıdır. Sıvı yüz germe tekniği kolay ve hızlı uygulunulan bir tekniktir. Tamamen uzman bir hekimin yapması tercih edilir ve bu konuda eğitimli bir kişinin yapması tercih edilir. Özellikle alt yüzde, agız kenarı düşüklüğünde üst yanak, orta yanak, alın yağ dokusu boşalmanın kaybından kaynaklanan derinin aşağıya doğru sarkmasına bağlı olan durumların düzeltilmesinde kullanılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.