KadincaSayfa.Com

Cildimize Kış Bakımı

Cildimize Kış Bakımı

Kışın cildimize 2 kat daha özen göstermeliyiz, cildimizin pul pul dökülmesini istemiyorsak bilhassa dudak kuruması canımızı sıkabilir. Kendimizi iyi hissetmek ve bakımlı görünmek için birkaç önerim olacak. Havalar soğuduğu zaman benim hazırlayıp kullandığım karışımlarım var. Ciltteki kuruluğa, hardal yağı, zeytinyağı ve badem yağı harika geliyor. Kişisel bakım ürünlerinizin yanında mutlaka bu karışımları bulundurunuz..
Cildimize-Kış-Bakımı
Pürüzsüz bir cilt için: Susam yağı, hardal yağı ve zeytinyağını bir kapta iyice karıştıralım. Haftada 2 kez vücudumuzun her yerine masaj yapar gibi sürelim. Kısa sürede bebek gibi bir tene kavuşacaksınız.

Eğer, kuru saçlara sahipseniz, fön ile kurutmamaya özen gösteriniz. Haftada bir kez besleyici serum kullanmalısınız. Doğal içerikli ürünleri kullanmanız önerilir. Kimyasal bir işleme fazla kalmamanız önerilir.
Kışın dudaklarınızı, koruyucu sürmeden asla dışarı çıkmayınız.
Sağlıklı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız öncelikle bol su içmelisiniz. Ek olarak özel tırnak yağları var, haftada 2 gün bu yağdan kullanmalısınız.
Banyodan sonra mutlaka bacaklarımıza nemlendirici losyon sürmeliyiz, ayaklarımıza gliserin içerikli losyon kullanmalıyız. Asla sıcak su ile banyo yapmalıyız, doğal yağların yok olmasına neden olduğu için cildimizin daha çok kurumasına neden olabilir.

Cildimize-Kış-Bakımı-1

Güneş koruyucusunu kışında kullanmalıyız. Soğuğa maruz kalan bölgelerimize sürmeliyiz.
Ellerimizi de unutmamalıyız, sabun yerine krem sabunları tercih etmeliyiz ve nemlendirici sürmeden asla dışarı çıkmamalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica