KadincaSayfa.Com

Ciddi Anlamda İşe Yarayan Tuvalet Çözümleri

Ciddi Anlamda İşe Yarayan Tuvalet Çözümleri

 

Coca-Cola, sirke ve bebe yağı… Bu malzeme listesi size canı sıkılmış çocukların yağmurlu bir günde oturup uydurdukları birşey gibi gelebilir. Ancak bu saydığım malzemeler tuvaletinizi temiz ve düzende tutmak için kullanabileceğiniz ürünler. Dahası malzemeleri başka bir amaca uygun hale getirmek sadece paradan tasarruf etmenizi değil, aynı zamanda da  çevrenize ve ailenize kötü anlamda zarar verebilecek temizlik malzemelerinden de sizi korumuş oluyor. İnternette fazlasıyla değişik ürünlerin aslında iyi birer temizleyici olduklarını görmüşsünüzdür. E çoğumuzun da temizlemekten nefret ettiği yerin banyo olduğunu varsayarak size tuvaletinizde kullanabileceğiniz kendi tabirimle “organik” temizlik malzemeleri ve değişik çözümler listesini sunuyorum. Zararsız temizlikler ve kolay çözümler diliyorum.

Coca-Cola

 1. Coca-Cola

Şimdi bu size bir şehir efsanesi olarak gelebilir. Ancak halkın pek çoğu kolanın tuvaletlerindeki pasları temizlediğine neredeyse yemin ediyor. Şimdi klozetinizin deliğini tıkayın. Sifonu çekin ki dolsun. 1 adet kutu kolayı içine döktükten sonra kapağını kapatıp 1 saat bekletin. Sonra deliği açıp güzelce ovun. Lekelerin büyük oranda yok olduğunu göreceksiniz.

 

2.Ponza Taşı

Klozetin ve küvetin içindeki halka lekeler için bir diğer çözüm daha. Ponza taşınızı sıcak su ile güzelce bir ıslatın. Çizikleri önlemek için klozetinizi ve küvetinizi de ıslatın. Lekeyi taş ile narin bir şekilde geçene kadar ovalayın. Unutmayın, bastırmak yok. Lekeleri çıkardığınızdan emin olduktan sonra güzelce yıkayın.

 

3.Sirke

Çoğu insan lekeleri silmek ve parlatmak için çamaşır suyuna başvurur. Ancak doğal yaşam uzmanı Mark Lallanilla diyor ki, “Düz beyaz sirke sadece etkili bir temizleyici değil,aynı zamanda klorlu çamaşır suyundan çok daha güvenli.” İnatçı su lekelerini ortadan kaldırmak için tuvalet kağıdını sirkeye batırın ve doğruca lekenin üstüne yapıştırın. 1 gece boyunca bekletin. Ertesi sabah yıkayın ve durulayın. Ayrıca saf sirke harç ve kalafat lekelerinde de oldukça iş görüyor. Alana güzelce yedirmek için püskürtmeli bir şişe kullanın ve yıkamadan 1 saat önceye kadar o bölgeye devamlı uygulayın. Daha sonra da durulayın.

 

4. Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit güvenli ve etkili bir mikrop savaşçısıdır. Tuvaletinizi mikroplardan arındırmak için yarım bardak hidrojen peroksidi klozetin içine dökün, 30 dakika bekletin ve daha sonra sifonu çekin.

 

5. Baloncuklu Naylon

Evet evet, küçükken pıt pıt patlattığımız şu naylonlardan bahsediyorum. Araştırmalar baloncuklu naylonların tuvalet rezarvuarlarındaki yoğuşmayı önlediğini tespit etti. Öncelikle tuvalete giden su vanasını kapatıp rezervuar kapağını kaldırın. Sifonu çekin ve rezervuarda su kalmadığından emin olun. Su boşalınca rezervuarın içine 1 kat baloncuklu naylonu serin. Eklenen bu 1 katman baloncuklu naylon rezervuarın dışının çok soğumasını engelleyecektir.

 

6. Kaynamış Su

Tıkanmış bir tuvaleti açmanın en kolay yolu. Orta büyüklükteki bir tavada suyu ısıtın. Tavanız biraz derin olmalı. Sonra bu kaynattığınız suyu deliğin tam içine gelecek şekilde dikkatli bir şekilde dökün. Tıkanıklığın açıldığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

 

7. Bebe Yağı

Krom zeminlere yaptığı etkiyi gördüğümde gözlerime inanamamıştım. Tuvaletinizdeki bütün krom yüzeyleri rahatlıkla temizleyebileceğiniz, aynı zamanda temizlerken ellerinizi de yumuşatan ve onlara bakım yapan destansı icat diye buna denir. Yumuşak bir kumaş alın. Üstüne birkaç damla damlatın ve uygulayın. Sonuçlarına siz de inanamayacaksınız.

 

8. Plastik Şişe

Hepimiz sorunlarından biridir klozetin çok su harcaması. Eğer suyunuz boşa gitmesin istiyorsanız işte size harika bir ev usulü çözüm. Tuvalet kapağınızı açın. Su ile dolu olan şişenizi rezervuarın içine koyun gitsin.

 

9. Tırnak Cilası

Tuvalet oturağı donanımınızı vidaları ve sürgüleri tırnak cilası ile kaplayarak passız tutun. Bu çözüm aynı zamanda oturağın sağa sola kaymasını ve vidaların sıkı kalmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.