KadincaSayfa.Com

Çabuk Bronzlaşmak İçin Hangi Ürünleri Kullanabiliriz?

Çabuk Bronzlaşmak İçin Hangi Ürünleri Kullanabiliriz?

Çabuk bronzlaşmak için hangi ürünleri kullanabiliriz?

Çabuk bronzlaşmak için hem doğal ürünlerden hem de teknolojik ürünlerden faydalanabiliriz. Tüm bu ürünlerin ortak özelliği ise beta karoten dediğimiz bir maddeyi içermeleridir. Beta karoten maddesi derimizde ki pigmend hücrelerini harekete geçirir ve kolay bronzlaşırız. Beta karoten doğal olarak bir çok sebze ve meyvelerde bulunur, özellikle turuncu renk olan sebze ve meyveler yani havuç, mandalina, domates, kavun şeftali gibi ürünleri yediğimizde daha kolay bronzlaşırız. Ayrıca beta karoten kapsüllerini eczanelerden de alıp kullanabilirsiniz. Ancak kolay bronzlaşabilmek için beta karoten kapsülleri veya yiyecekleri tatile çıkmadan 3-4 gün önce tüketmeye başlamakta fayda var. Çünkü cilt hücreleri yeterince aktife olmaları gerekiyor.

Çabuk bronzlaşmak için hangi bitkisel yağlar kullanılabilir?

Çabuk bronzlaşmak için bitkisel yağlar kullanmaktayız, bu bitkisel yağların içinde pigment hücrelerini aktive eden beta karoten vardır. En fazla kullanılan bitkisel yağların başında susam yağı, havuç yağı ve kakao yağıdır, bunlara ek olarak zeytin yağı da hem cildi yumuşak tutacak hem de güneş ışınlarının kırılarak (yağ özelliği nedeniyle) daha etkili olmasını sağlayacaktır. Tatilde ilk günlerde koruma faktörlü losyonları kullanmalısınız, daha sonra ki günlerde bitkisel yağları sürerek bronzlaşma sürecine girersiniz.

kolay bronzlasmak icin ne yapmalı

Kızarıklıklar için hangi bitkisel formüller kullanılabilir?

Bununla ilgili olarak öncelikle tehlikeli saatlerde güneşe çıkmamaya özen gösterin. Güneş yanıklarınız varsa, kudret yağı, kantaron yağı bu yağlardan faydalanabilirsiniz. Zeytin yaprağı içersinde ulorapin denilen bir madde var, ulorapin denilen madde cilt kanserlerine karşı koruyucu madde içerir. Eriği 2 ye bölelim yanık olan bölgeye sürelim, çok faydasını göreceksiniz.

Çabuk bronzlaşmak zararlı mıdır?

Çabuk bronzlaşmak hepimizin idealidir, tatilimizin ilk günlerinde hemen bronzlaşıp güzel görünmek isteriz. Ama zarar görmemek içinde dikkat etmeliyiz. Unutmamak gerekir ki sağlıklı bir bronzlamaya ancak 2-3 sonra başlamalıyız. İlk günlerde cildimiz güneşe hassasiyet göstereceği için, öğlen saatlerinde güneşe çıkmamamız gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.