KadincaSayfa.Com

Bundan Sonra Kendinizin Diyetisyeni Olabilirsiniz.

Bundan Sonra Kendinizin Diyetisyeni Olabilirsiniz.

Öncelikle kendinize soracağınız, ilk soru, gerçekten zayıflamak istiyor muyum? Olmalıdır..İlk adım çok önemlidir, sorunun cevabı evetse ilk adımı atmış oluyorsunuz. Kilo vermek istiyorsanız, kendinizi motife etmelisiniz öncelikle. Daha önce defalarca yaptım, ama başaramadım düşüncesi, baştan kaybetmenizden başka bir işe yaramaz. Sağlıklı ve fiit bir yaşam sizinde hakkınız olduğunu önce kendinize anlatmalısınız. İşe pazartesi başlayıp, salı günü biten diyet programlarını bir kenara atmakla başlayalım. Beslenmenizi düzene koymakla başlayın işe, bu noktada uzman yardımı almanız da fayda var. Rahatlıkla uygulayabileceğiniz uzman yardımı alarak beslenme programı hazırlamalısınız.

kendinizin diyetisyeni olabilirsiniz

Stresin üzerimizde yaptığı baskı sonucu, o kadar çok şey tüketiyoruz ki ve farkına varmadan mutlu olmak adına, sürekli yemeğe veriyoruz kendimizi.

Öncelikle diyet konusunda kendimizi bilinçlendirmeliyiz. Örneğin diyete başlamadan, acaba ben gün içinde neler tüketiyorum diye kendinizi sorgulayın. Şöyle yapabilirsiniz, ne tüketiyorsanız, tükettikten hemen sonra not almalısınız. Kolay olmayacaktır, yıllarca alışmış olduğunuz beslenme düzeninizi bir günde değiştiremezsiniz, bu aşamada sabırlı olacaksınız, 2-3 gün derken 1 haftayı devirdikten sonra yavaş yavaş, alışmaya başlayacaksınız. Odaklanmanız çok önemli, sık sık kendinize ideal kiloya ulaşacağım, sağlıklı besleneceğim diyerek kendinizi motife etmelisiniz.

diyet ve motivazyon

Gün sonunda tükettikleriniz konusunda bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Ve bundan sonra kendinizin diyetisyeni olabilirsiniz. 3 ara öğünü 6 öğüne çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Artık mutluluğu yemekte değilde aktivitelerde bulmaya çalışmalıyız bu yürüyüş olabilir. 3 beyaz zehirden, uzak durmalıyız. Bazen şeytana uyup bir parça çikolata yemiş olabilirsiniz, sonrası zaten diyeti bozdum, artık ölçüsüz yemeye başlamayınız, emeğinizi çöpe atmış olursunuz. Sakın unutmayın, bazen esnetmöekte fayda vardır bazı şeyleri, ertesi gün yiyeceğiniz beslenme programında biraz daha dikkat ederek telafi edebilirsiniz.

bazen esnek olmalıyız

Hamur işlerinden uzak durarak ve egzersizle, ara öğünlerinize salata serpiştirerek kısa sürede formunuza kavuşabilirsiniz. Emek verdiğimiz her şeyin sonuçlarını hemen görmek isteriz, ama bazı şeylerde sabır gerektirir, bu sağlık ise biraz daha sabırlı olmalıyız. Eğer sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız ve kalıcı olmasını istiyorsanız, sabırlı olmayı ögerenmeliyiz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. elma yanak dedi ki:

    Ya aslında az az yiyip sık sık yemek daha sağlıklı diyolar. zaten bunu uygularsak gunde 6-7 öğün yemiş oluruz. ben allı kullanıcısıyım ama bol bol ara öğün yiyorum. Bu yöntem metabolizmayı hızlandırıyo. Sağlıklı zayıflamak insana mutluluk veriyo.

Yandex.Metrica