KadincaSayfa.Com

Bozcaada Çınaraltı Kafe

Bozcaada Çınaraltı Kafe

Bozcaada Çınaraltı Kafe

Bozcaada’ya gidipte Çınaraltı kafe’de kahve içmeden gelmek olmak. Ada’ya ilk girişte göze çarpan cafe asırlık çınar ağacı altında sizin için muhteşem lezzet ve sunumla ikram yapmaktadır. Kahvelerin yanında ikram edilen kurabiyenin tadına bayılacaksınız. Bozcaada’ya sadece Çınaraltında kahve içmek için dahi gidilebilir :)

1969 yılında Kahveci Fahri’nin (Fahrettin Dede) açmış olduğu cafe ziyaretçi akınına uğruyor. Çınaraltı kafe’de bir zamanlar bulunan kuyuda buz gibi gazozlar soğutularak ikram edilmiş ve Madam Sofia’nın kendi özel tarifiyle yapmış olduğu lezzetli limonatalarda oldukça ilgi görmüştür. 46 yıllık bir mazisi bulunan Çınaraltı kafenin işletmeciliğine Fahrettin Dede’nin oğlu ve torunları aynı heyecanla devam ettirmektedirler. Çınaraltı’nda kahve içtikten sonra günde birkaç defa içmek isteyecek lezzeti size sunmaktadırlar. Her kahve fincanı için tek cezve kullanılması bu muhteşem tada katkı sağlamaktadır. IMG_9128 IMG_9266 IMG_8815

Çınaraltı Kafe’nin muhteşem lezzetlerinden biri olan poğaça’yı çayın yanında mutlaka denemelisiniz. Özel bir tada sahip olan poğaça ve kurabiyelere Çınaraltı Kafe’den başka bir yerde tadmanız pek mümkün değildir.

 

IMG_0899

Eşsiz bir tada sahip olan kahve size kahve sevmeyen biri olsanız bile sevdirecek bir lezzete sahiptir.

IMG_0373 20150829121002 20150829120954

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.