KadincaSayfa.Com

Bitkisel Cilt Bakımları

Bitkisel Cilt Bakımları

Karma ciltler için ne tür bitkisel maskeler kullanılabilir?

Bir kere Karma cilt T bölgesi ya kuruya dönüktür yada yağlıya dönüktür. Bu yüzden elma suyunun çok iyi olduğunun iyi olduğunu düşünüyoruz. Elma suyunda meyve asitleri olduğu için, gözenekleri sıkılaştırır. Aynı şekilde örneğin, maden suyunu bir kabın içine boşaltın, üzerine 1/2 limon suyu koyup karıştırıp cildinize kullanabilirsiniz. Maden suyunda bulunan mineraller hem cildin yağ oranını dengeler hemde mineral verir cilde.

Aynı zamanda bir şişenin içesine (Spreyli) bir tane maden suyu, 1/2 limon suyu, bir elmanın suyu ve 1/2 greyfurtun suyunu koyalım ve çok güzel bir şekilde karıştıralım. Daha sonra buzdolabına koyalım, her gün cildimize püskürtelim ve zaman içinde göreceksiniz ki karma olan bölgesinin hem sıkışmasını hem dengede olmasını sağlayacak.
Ayrıca bir kabın içine kil, maden suyu, limon suyu ve iki damla zeytinyağ koyup karıştıralım ve sorunlu bölgeye sürelim. Ayrıca yine elma suyu ve kilin içine çok az tatlı badem yağını katalım ve yüzün karma olan bölgelerine sürebiliriz.

Sigara içen kadınlar ne tür bitkisel formüller uygulayabilirler?

Sigara cildin düşmanıdır biliyorsunuz, ancak eğer kullanıyorsanız, bazı önerilerimiz olacak sizlere. Sigara içine kadınlarda ciltlerinde renk bozuklukları vardır, bunun ilacı armut suyudur, akşamları armudu yüzünüze sürmeniz bile işe yarayacaktır, o karalıklar gidecek yerine pembe beyaz görüntü gelecektir.
Kestane balı yemelerini öneririz, o içten temizlik yapıyor zira.

Avakado maskesi
Sigara cildi cabuk kırıştırır biliyorsunuz, eğer kırışmak istemiyorsanız vaktinden evvel, 1/4 bir olgun bir avakadoya 1 tatlı kaşığı bal ve çeyrek limon suyu sıkıp krem haline getirip yüzünüze sürün ve bir saat cildinizde tutun. Özellikle göz kenarlarındaki çizgilere, dekolte bölgesine ve ellere sürebilirsiniz, korkmadan yapablirsiniz hiç bir yan etkisi olmaz. Aksine çok büyük bir faydası vardır, cildi besleyen, regüle eden, optimal düzeye getiren özelliği vardır.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.