KadincaSayfa.Com

Bej OUT, Gri IN!

Bej OUT, Gri IN!

 

Her modası geçen dizayn projeleri gibi, bej renginin de modası sona erdi.Artık mutfaklarda bej rengi oldukça demode sayılıyor. Eğer şuan bunu okuyorsanız ve mutfak için siparişinizi verdiyseniz hemen o siparişi geri alın diyorum. Gri moda olalı aslında 2 yıl oldu. Tıpkı bej rengi gibi gri de musluklarda, duvarlarda, mobilyalarda, aksesuarlarda ve tazgah arası kaplamalarda kendisini göstermeye başladı.

Gri rengini aslında sevmemiz için bir büyük nedenimiz var. PEK ÇOK RENKLE UYUMLU OLABİLMESİ. Bejin aksine kullanacağınız her tahta rengi seçeceğiniz gri tonu ile mükemmel bir birleşim yaratır. Pek çoğumuz mutfağımızda artık laminant zemin tercih ettiğimize göre, gri bizim için en iyi seçenek haline gelmiştir diyebiliriz.

Gri aynı zamanda mutfağımızın duvarlarında da muhteşem bir seçenek. Beyaz mobilyalarla düşünmesi bile bir harika. Mutfağınızda oluşacak vurgudan bahsetmiyorum bile.

Peki grinin mutfağınızdaki anlamı sizin için nedir? Nerelerde tercih edeceksiniz? İşte bu yüzden bu listeyi oluşturduk. Grinin mutfağınızda ortaya çıktığı bölgeleri inceleyelim. Bakalım sizin için uygun bölge neresiymiş?

Johnson-Island-grey 1.Gri Kabinler

Boyanmış, lekeli veya gri ile yıpratılmış.. gri diğer tahta ve beyaza boyamış kabinlerle harika bir kombinasyon oluşturur. Açık gri tonlarını veya kül rengi bir griyi beyazla birlikte kabinlerinizde düşünebilirsiniz.

 

 

 

2. Gri Set Üstleri

Eğer set üstünüz varsa onları griye boyamanızın vakti gelmiştir artık. Yeni modayla birlikte gri set üstleri ve tezgahla set üstü arasındaki boşluğun gri olması oldukça yaygın bir trend halini aldı diyebiliriz.

Cable-backsplash3. Gri Tezgah Arası

İstediğimiz kadar dolapları set üstlerini gömelim, gri tezgah arası mutfağınıza yapabileceğiniz en güzel sürprizlerden bir tanesi. Tezgah aranızı kabin ve set üstlerini seçtikten sonra seçmelisiniz ki, renk uyumu sorunu yaşamayasınız. Gri renkte cam, porselen ve seramik tezgah aralarına bir göz atın derim.

 

 

 

4.Gri Duvarlar

Gri duvar seçimi her mutfak için doğru seçim olmayabilir. Beyaz ve tonlarına sahip bir mutfağınız varsa kontrast yaratmak için gri ve tonlarını düşünebilirsiniz. Eğer mutfağınız bej ağırlıklı ise çok fazla doğal renk kasvetli ve iç bayıcı bir hal alabilir. Bu yüzden bu durumu ışıklandırma, kabin ve tezgah arası ile dengelemeye çalışmak en doğru tercih olacaktır.

Grey-sink5. Gri Lavabo

Yok efendim ben kabinlerime dokunmam beyaz rengi seviyorum diyorsanız işte size çözüm. Farklı gri tonları musluklar kabinlerinizle oldukça güzel bir uyuma girebilir. Bilindik gri lavabolardan bahsetmiyoruz. Biraz araştırırsanız istediğiniz gri tonunda bir lavabo bulmanız oldukça mümkün.

 

 

 

Parks-Materials6.Gri Zemin

Gri ile yıpratılmış muhteşem tahta zeminler bulmanız çok yüksek ihtimal. Tahta tonlarında kabinlerle nasıl durduğunu söylememe gerek bile yok sanırım. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus var. kabinlerinizde, set üstlerinizde veya tezgah aralarında kullanmadığınız bir gri tonunu seçmeye özen gösterin. Kaş yaparken göz çıkarmayın yani.

 

 

 

7.Griyi Kullanmanın İpuçları

Eğer duvarımı griye boyayacağım diyorsanız, fazla açık griye kaçmayın. Griliğini yeterince açığa vurabilen bir açık gri seçebilirsiniz. Gri yapmak istediğiniz bölgenin bir ipucunu elinize alıp bakmayı ve mutfağınızda denemeyi unutmayın. İç açıcı, sofistike bir mutfak yerine mutfağı sıkıcı hale getirmeniz oldukça mümkün. Gri her ne kadar her tonla uyumlu dendiğinde güvenli gelse de, aslında bir o kadar da tehlikeli bir renktir. Unutmayın, önce örnek alıp deniyoruz, kafamızda ölçüyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.