kadincasayfa.com

Bebek Örerek Para Kazanıyorlar!

Bebek Örerek Para Kazanıyorlar!

Bebek Örerek Para Kazanıyorlar Nasıl mı?

Bebek örerek para kazanmak için bir miktar ip ve bir tığ yeterli. Boş zamanlarında bebek ören ev hanımları el emeğinin paraya çeviriyorlar. Örme bebeklerle aile bütçesine aylık 500 lirayı bulan katkı yapıyor. Ev hanımları bu işi yaparak günlük 25 lira para kazınıyor. Emekli nakış öğretmeni Melek Altun 17 yıl önce başlattığı bir projeyle ev kadınlarına gelir kaynağı sağlıyor. Türkiye’nin dört bir yanından 300 ün üzerinde ev kadını ördükleri örgü bebekleri İstanbul’a gönderiyor ve o bebekler İstanbul’daki bir atölyede satılıyor. Ev kadınları bu işi yaparak ufak tefek ihtiyaçlarını gördüklerini söylüyor. Bebeklerden elde ettikleri aylık kazanç tek başına ev geçindirmeye yetmiyor ama eve giren aylık kazanca sağladığı katkıdan kadınlar memnun. 42 yaşındaki Hale Ekin liseden sonra evlendi ve 2 çocuğu oldu. Şimdi ise ev ekonomisine evinden destek oluyor.

Örgü bebeklerle para kazanıyorlar

Hale Hanım:”Sabahları eşim evden çıkıyor. Çocuklarım da okula gidiyor. Ben de hemen örgüyü elime alıp para kazanıyorum.”

Sponsorlu Bağlantılar

Örme bebeklerin satış fiyatıysa 20-60 lira arasında değişiyor. Örme bebeklerin bir kısmı tamamlanmış şekilde atölyede toplanıyor. Bir kısmı içinde iş bölümü yapılıyor ve atölyede çalışan kadınlar için geçim kaynağı oluyor. Örgü bebeklerin eksik kısımların İstanbul’daki atölyede tamamlanıyor. Tamamlanmış halde gelen bebekler de son kez aynı atölyede elden geçirildikten sonra satışa hazır hale getiriliyor.

Bu işi yapan bir kadın:”Bu işten yaklaşık 300-350 lira para kazanıyorum. Bu para örmeye bağlı. ” Ev kadınları bu şekilde hem eve katkı sağlıyorlar hem de evde sıkılmadan eve katkı sağlayabiliyorlar. Ev kadınları bu sayede eşlerine de mümkün olduğu kadar yardımcı olabiliyorlar. Kazandıkları para ile mutfak giderlerini bu sayede direk olarak karşılayabiliyorlar. Hem zorluk çekmeden hem de severek yapıyorlar işlerini.  Bu yazımızda sizi de bu işlere teşvik etmek isteriz. Siz de isterseniz evden çalışarak ailenize ekonomi açısından katkı sağlayabilirseniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica