KadincaSayfa.Com

Barış Manço’ya Mezarının Başında Sevgi Seli! Hayranları Akın Akın Geldi

Barış Manço’ya Mezarının Başında Sevgi Seli! Hayranları Akın Akın Geldi

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Barış Manço, ölümünün 20’inci yılında mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.

Ölümüyle tüm Türkiye’yi yasa boğan Barış Manço’yu sevenleri unutmadı. Ünlü sanatçı, ölümünün 20. yıldönümünde eşi, çocukları ve çok sayıda hayranının katılımı ile mezarı başında anıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ölümünün 20. yıldönümü nedeni ile Kadıköy ve Beşiktaş’tan mezarın bulunduğunu Kanlıca’ya vapur kaldırdı.

BEŞİKTAŞ VE KADIKÖY’DEN VAPUR KALDIRILDI

Vapur, önce Kadıköy İskelesi’nde bekleyen sanatçının eşi Lale Manço Ahıskalı ve çoçukları Doğukan ve Batıkan Manço ile hayranlarını aldı. Ardından Beşiktaş İskelesi’ne yanaşan vapur, sanatçının burada bekleyen hayranlarını alarak Kanlıca’ya doğru yola çıktı.

SANATÇININ ESERLERİ SESLENDİRİLDİ

Hınca hınç dolan vapurda sanatçının çok sayıda hayranı ayakta yolculuk yapmak zorunda kaldı. Öğrenciler ve İzManço isimli müzik grubu, yolculuk boyunca sanatçının eserlerini seslendirdi.

“SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ”

Sanatçının eşi ve her iki oğlu burada kısa birer açıklama yaptı. Eşinin hayranlarına seslenen Lale Manço Ahıskalı, “Sizleri çok seviyoruz” dedi.

Babasının tam 20 yıl önce bugün defnettiklerini belirterek Batıkan Manço, “Bizleri çok onurlandırdınız, gururlandırdınız. Çok sağ olun” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.