KadincaSayfa.Com

Avusturya 2 aylık Türk bebeği gasp etti- Devlet eliyle bebek çaldılar 😠

Avusturya 2 aylık Türk bebeği gasp etti- Devlet eliyle bebek çaldılar 😠

Son dönemde ırkçılıkta sınır tanımayan Avusturya’da üç aylık Türk bebek Muhammed Ali, Hıristiyan bir aileye verilmek üzere ailesinin elinden alındı

Avusturya’da yaşayan üç çocuklu Ersin (34) ve Özden San çiftinin 26 Ağustos’ta dünyaya gelen bebekleri Muhammed Ali, Gençlik Dairesi tarafından resmen gasp edildi. Avusturya devleti, üç aylık bebeklerini aldığı ailenin diğer çocuklarına da göz dikince anne Özden San, çareyi çocuklarıyla Türkiye’ye dönmekte buldu. Acılı anne Özden San, yaşadıklarını SABAH’a anlattı:

ÖNCE TEHDİT SONRA GASP
“Bebeğimizin doğumundan yaklaşık 3-4 hafta sonra bir görevli geldi ve kuvözde olan bebeğimizle ilgilenmediğimizi öne sürerek Gençlik Dairesi tarafından alınacağını söyleyerek tehdit etti. Ardından evimize gelerek incelemelerde bulundular. Kontrolde ‘Neden yedek kıyafetleri yok’ ve ‘Neden yedek mama kutusu yok’ gibi sorularla bizi baskı altına aldılar.”

‘ANNEM DAVA AÇTI’
Daha sonra bizi Gençlik Dairesi’ne çağırdılar ve ‘Çocuğunuz Hıristiyan bir koruyucu aileye verilecek’ dediler. Bizden ‘Kendi rızamızla çocuğumuzu koruyucu aileye teslim ediyoruz’ diye kâğıt imzalamamız istendi. ‘İmzalamazsanız diğer çocuklarınızı da alırız’ diye tehdit ettiler. Annem Nebahat Avanoğlu, bebeğim Muhammed Ali için velayet davası açtı.

 

‘İKİ KIZIM TEHLİKEDE’
Diğer çocukları Elasu ve Yağmur’u da kaybetmemek için Türkiye’ye döndüğünü anlatan Özden San, “Birkaç gün önce kızlarım Elasu ve Yağmur’un velayetini de benden aldıklarını öğrenip şoke oldum. Tekrar Avusturya’ya dönersem iki kızım da elimden alınacak. Avusturya’da böyle çok mağdur var. Bu tamamen Türk düşmanlığı kokan ırkçı bir karar” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.