KadincaSayfa.Com

Akşam Yemeğini Dışarıda Yemek, Kilo Alma Riskini Artırıyor.

Akşam Yemeğini Dışarıda Yemek, Kilo Alma Riskini Artırıyor.

Akşam Yemeğini Dışarıda Yemek, Kilo Alma Riskini Arttırıyor
Haftanın 5 günü zaten dışarıdayım, her gece ayrı bir programla dolu, ben bu durumda nasıl kilo almadan durabileceğim diyenlerden misiniz? Çok haklısınız, sosyal hayatın bir uzantısı da dışarıda yapılan organizasyonlardır. Kahve sohbetleri, kahvaltı,brunch, özel çay davetleri, toplantılar bile artık yemekli oluyor. Evde kalma süremiz azaldı, oysa evde yemek hazırlamak daha iyidir, çünkü malzemeleri elimizin altına ne varsa ve en önemlisi malzeme kontrolü yapabiliyor olmamız. Dışarı da yemek yemek öylemidir, nefis ara sıcaklar, harika zeytinyağlılar lezzetli başlangıçlara dayanmak ta zorlanabiliriz.
dışarıda yemek-yemek

Çalışan çiftlerin en büyük sorunudur, işten geldikten sonra yemek hazırlamak. Bu yüzden genellikle dışarıda yemeği tercih ederler. Dışarıda yemek yemek demek daha fazla kalori almak demekle eş değerdir. Ve bu bize kilo olarak geri dönüşüm yapacaktır. Peki, dışarıda yemek yemeyecek miyiz?   Bu durum için uzmanlar önerilerde bulunuyor: Yemeğe çorba içerek başlayınız, midenizi dolduracağı için fazla kalori almanızı önler. Salata isterken yağını ve sosunu sizin ayarlamak istediğinizi belirtiniz. Siparişini verdiğiniz, yemeğin içinde neler olduğunu sorup öyle siparişinizi verin. Hangi yağı kullandıklarını, sorabilirsiniz bu sizin en doğal hakkınız. Aperatif getirtmeyin. Kırmızı et başlangıcınız olmasın, Başlangıcınızı eşinizle paylaşın.  Akşam yemeğinden birkaç saat önce ara öğün olarak, meyve veya kepekli sandviç tüketin. Çok aç olmayacağınız için fazla yemeyeceksinizdir. Şayet gittiğiniz yerde, sağlıklı beslenemeyeceğinizi düşünüyorsanız, mümkün olduğu kadar küçük porsiyonlar isteyiniz.
dikkat dışarıda yemek yemek

Eğer diyette iseniz, dışarıda yemek yemek dikkat ettiğiniz sürece size kilo aldırmaz. Yeter ki yemek için seçtiğiniz yemeklere dikkat edin, yemek arasında bol su içerek fazla yeme ihtiyaçını aza indirebilirsiniz. Tatlı isterken, düşünerek istemenizi tavsiye ederim, tatlı ne kadar sağlıklı olursa olsun, her akşam düzenli bir şekilde sağlıklı tatlı yeseniz bile kilo alabilirsiniz. Yazımızda verdiğimiz ip ucları ile arkadaşlarınız, sevdiğiniz değer verdiğiniz kişilerle buluşup iç rahatlığı ile dışarıda yemek yiyebilirsiniz.

Özetlersek:
Aperatiflerden uzak durun
Ana yemek yanına garnitür olarak sebze seçimi yapın
Yemeklerin yarısını eve götürebilirsiniz
Yağsız protein içerikli yemekler sipariş edin
Yüksek karbonhidratlı yemeklerden uzak durun
Menüde sağlıklı opsiyonları arayın
Sağlıklı tatlı seçin

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica