KadincaSayfa.Com

24 saatte sadece bir malzemeyle basur tedavisi!

24 saatte sadece bir malzemeyle basur tedavisi!

Basur nedir?

Halk arasında basur diye tabir edilen hemoroid, sürekli oturmaktan, aşırı yiyip kabız olmaktan, sıkıntıdan ve genetik faktörlerden kaynaklanan bir bağırsak hastalığıdır. Basur anüs bölgesindeki toplardamarların genişleyip, bir et kitlesi gibi ele gelmesidir. Ülkemizde en çok güneydoğu Anadolu bölgesinde görülen hastalığın bir sebebi ise, sürekli et ve acıyı bolca tüketmek olarak yorumlanabilir. Basura tüm baharatların olumsuz yönde etkisinin olduğu da bilinmektedir.

Basura iyi gelen baharatlar nelerdir?

Bunun yanında tarçın, kişniş, nane, biberiye, safran ve dereotunun basura iyi geldiği Ahmet Maranki tarafından söylenmektedir.

Ahmet Maranki Basura(hemoroid) iyi gelen kürü

Zeytin yağı ( saf doğal olmalıdır) ılık kıvama gelinceye kadar ısıtılır. Sabahları aç karnına 50 gram içilir. Bir kaç gün boyunca buna devam edilmelidir. Hemoroitte, beslenme alışkanlığı çok önemlidir. Bunun için en önemli besin Zeytinyağıdır. Her gece yatmadan pamuğa zeytinyağı döküp makat kısmına koyuyorsunuz. Bunu tam 7 gece uyguluyorsunuz Basurunuzun düzeldiğini göreceksiniz. 24 saatte sizi rahatlatacak.

Ek takviye: 1 bardak kaynamış suya 4 gram, rezene tohumu konur. 10 dakika bekletilen bu karışımdan günde 2-3 bardak içilir.

Lütfen paylaşalım sağlıcakla kalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.