KadincaSayfa.Com

21 Kişinin Can Verdiği Apartmanın Enkazından Midye ve Salyangoz Kabukları Çıktı

21 Kişinin Can Verdiği Apartmanın Enkazından Midye ve Salyangoz Kabukları Çıktı

Kartal’da çöken 8 katlı binanın bitişiğindeki Yunus Apartmanı’nda yıkım işlemleri başladı. 21 kişinin can verdiği binada ve yıkılan riskli apartmanın parçalarında deniz kumu, midye ve salyangoz kabuğu olduğu ortaya çıktı.

Kartal’da çöken Yeşilyurt Apartmanı’nın bitişiğindeki 10 katlı Yunus Apartmanı’nın yıkım işlemlerine sabah saatlerinde devam edildi. Yıkılan her iki binanın enkazında deniz kumu, midye ve salyangoz kabukları olduğu tespit edildi.

Çökme tehlikesi olduğu için boşaltılan ve apartman sakinlerinin itfaiye asansörü aracılığıyla girdikleri evlerinden sadece değerli eşyalarını almalarına belirli bir süre imkan tanınan Yunus Apartmanı’nın dün ara verilen yıkım işlemlerine tekrar başlandı.

BAKAN KURUM 8 BİNANIN YIKIMINA KARAR VERİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8’inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı. Yıkımına karar verilen binalarda deniz kumu da kullanıldığı belirlenmişti.

ENKAZDA MİDYE VE SALYANGOZ KABUKLARI…

Yıkım işlemlerinin devam ettiği Yunus Apartmanı’nın enkazında da çok miktarda midye ve salyangoz kabukları görüldüğü bildirildi. Bu kapsamda dün başlanan Yunus Apartmanı’nın yıkım işlemlerine akşam saatlerinde ara verilmişti.

NE OLMUŞTU?

Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak’taki Yeşilyurt Apartmanı 6 Şubat’ta saat 15.59 sıralarında çökmüş, olayın hemen ardından bölgeye sevk edilen ekipler, arama kurtarma çalışmalarını başlatmıştı. Arama kurtarma çalışmalarında, enkazdan 14 kişi yaralı olarak kurtarılarak hastanelere kaldırılmış, 21 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı.Çökmenin ardından çevredeki 7 bina da güvenlik gerekçesiyle tahliye edilmişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.