KadincaSayfa.Com

2 HAFTADA TÜM ŞİŞKİNLİĞİ VE YAĞI ATAN TARİF!

2 HAFTADA TÜM ŞİŞKİNLİĞİ VE YAĞI ATAN TARİF!

Hurma zengin bir besin kaynağıdır ve hemen hemen herkes bunu biliyor. Ancak daha az bilineni, bu meyvelerin kilo vermeye başarıyla yardımcı olabilmesidir. Bu besleyici bitki sağlık için iksirdir ve kabızlık ve diğer sindirim bozukluklarının tedavisinde sindirim işlevini geliştirme kabiliyetine sahiptir.

Hurmalar anti iltihap özelliğine sahip mükemmel bir magnezyum kaynağıdır ve ağrı ve şişmeyi azaltabilir. Kalp rahatsızlığı ve Alzheimer hastalığı, artrit ve benzeri diğer eklem hastalığı riskini azalttığı bilinmektedir.

Bu meyvenin düzenli olarak tüketilmesi ile kilo verebilirsiniz.

Malzemeler

3 hurma
3 kuru erik
1 yemek kaşığı keten tohumu

Tarif

Hurmanın eriğin çekirdeğini çıkartıp tüm malzemeleri karıştırın. Bu karışımı her zaman bir yemekten önce 14 gün boyunca yiyin. Ardından, 14 gün ara verin, gerekirse işlemi tekrarlayın.

Bu doğal tedavinin tüketimi kolon kanseri riskini azaltmada çok başarılı olduğu kanıtlandı ve hemoroit tedavisinde kullanılabilir.

Hurma ve kuru erik, kilo kaybına yardımcı olan lif açısından çok zengindir; ancak nispeten oldukça kalori içerdikleri ve hatta enerji bombaları olduklarından az tüketilmelidir.

Diyetinize daha fazla lif ekleyerek Aralık 2009’da American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan bir araştırmaya göre daha fazla kilo vermenize ve belinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Açıklama şöyleydi: Lifler, daha uzun tokluk hissetmenize yardımcı olabilir.

Lütfen ihtiyacı olan birileri olabilir paylaşalım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.