rezene, rezene çayının faydaları, rezene çayı, rezene faydaları, rezene çayı nasıl yapılır, rezene yağı Kadınca, Kadın, Kadınlar, Kadın Sitesi

Rezene

 

Genel Bilgiler

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bölgelerde yetişen rezene son derece şifalı bir bitki olup gerek rezene çayı, gerek yağı olarak üretilmektedir.

Faydaları:

  • Rezene çayı, bağırsaklarınızda biriken gazın verdiği sancıları yok etmekte çok etkili bir çözüm sunar.
  • Günde 1 bardak içeceğiniz rezene çayı ile idrar yolarındaki iltihap hastalığınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Rezen çayının anne sütünü artırıcı özelliği vardır. Bu yüzden bebek emzirme döneminde iseniz rezene çayını gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.
  • Rezene çayının göğüs büyütücü etkisi vardır bu sebeple kadınlar uzun vadede düzenli kullanımda göğüslerinde 1 beden büyüme hissettiklerini ifade ederler.
  • Sigara kullanan biriyseniz günde 1 bardak içeceğiniz rezene çayı sigaranın sebep olacağı balgamın tamamen sökülmesini ve daha rahat nefes almanızı sağlar.
  • Rezene yağı ile bacaklara yapılan masaj sonucunda bacaklardaki varislerin ağrılarının geçtiği uzun vadeli düzenli kullanımlarda varislerin yok olduğu belirtilmiştir.

 

Zararları

Rezene iştah açıcı özelliği ile diyet yaptığınız dönemlerde uzak durmanız gereken bir bitkidir. Ayrıca hiper tansiyonu olan kişilerde rezene çayı tansiyon oynamasına sebep olabilir.

SIK KULLANILANLARA EKLE

Alt Kategoriler: , ,

Bitkisel Çaylar İlişkiler Beğenilenler Pançolar Yelek Modelleri Ayakkabı Modelleri Nakışlı İşlemeler Çantalar Battaniyeler Fasulye Yemeği Tarifleri Danteller Sütlü Tatlılar Yüz Güzelliği Atkılar Biber Yemekleri Patlıcan Yemekleri Şifalı Otlar Hastalık Belirtileri Şerbetli Tatlılar Modern Dekorasyon Saç Modelleri Bulgur Yemekleri Dekorasyon Fikirleri Patates Yemekleri Pirinç Yemekleri Hamur işi Tarifleri Bitkisel Tedavi Kıymalı Yemekler Domates Yemekleri Sağlıklı Yaşam

“ Rezene ” yazısı için İlk yorumu siz yapın

Bu yazı için yorum yapın