KadincaSayfa.Com

Zayıflamak İsteyenlere Harika Kilo Verme Tavsiyeleri – Mutlaka Okuyun! 5

5 – Kendinizi Zayıflamaya Zihnen Hazırlayın
Eğer sürekli diyete başlayıp bu diyetlerde başarısız oluyorsanız düşünce yapınızı değiştirmeniz gerekiyor demektir. Öncelikle “ya 0 beden olurum yada şişman olurum” düşüncesinden kurtulun. Hayatta çok az şey böyle keskin hatlarla birbirinden ayrılıyor.

Zaten bu keskin kararlar diyetin kişi üzerinde çok daha fazla stres yaratmasına neden oluyor. Stres arttıkça 1 öğünde hafifçe (belki 1 dilim ekmekle) bozulan diyet nedeniyle kişi diyet öncesinden daha fazla yemek yemeye başlıyor ve diyete başladığı kiloyu da aşıyor.

Kendinizi zayıflamaya hazırlarken nasıl görünmeniz gerektiği daha doğrusu kilo verdiğinizde nasıl görüneceğinizi gözünüzde canlandırmaya çalışın.

Diyet yaptığınızı arkadaşlarınıza ve yakın çevrenize söylemenizin de faydaları olacaktır. Örneğin diyet yaptığınızı bilen arkadaşlarınız fast-food restoranında buluşmak yerine bir cafe’de buluşmayı önerebilir. Veya kendinizi güçsüz hissettiğiniz anlarda aileniz diyete devam etmeniz gerektiği konusunda motive edici bir konuşmayla bu süreci daha kolay atlatmanıza yardımcı olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.