KadincaSayfa.Com

Tiroide şifa kaynağı! Bu yöntemi size asla doktorlar söylemeyecek!

Tiroide şifa kaynağı! Bu yöntemi size asla doktorlar söylemeyecek!

Esansiyel Yağlarla Tiroid tedavisi

Tiroid bezinin genel sağlığa olan rolü son derece önemlidir. Bu kelebek şeklinde bez, boyun / boğaz bölgesinde, yaka kemiğinin üzerinde bulunur.

Paratiroid bezinin yardımı ile metabolizmayı uyarır ve kalsiyum seviyelerinin dolaşımını kontrol eder.

Ne yazık ki, çoğumuz bir takım problemlerle yüzleşene kadar tiroidin sağlığını görmezden geliyoruz. Bununla birlikte, tiroid hormonunun üretimindeki dengesizlikler sayısız olumsuz etkiye yol açmaktadır.

Bu bez, benzersiz bir doğum sistemi olan endokrin sistemin bir parçasıdır. Yani hedef organlara ve dokulara hormonlar gönderir.

Esansiyel yağlar, aynı iletim sistemini kullandıklarından, tiroid bezinin işlevinin düzenlenmesinde son derece yararlıdır. Bu yağlar, vücuttaki sayısız organ ve bezlerin işlevlerini desteklemektedir. Bunlar, tiroid sağlığını desteklemek için kullanabileceğiniz en faydalı uçucu yağlardır.

– Karanfil yağı: Tomurcukların buharla damıtılmasının bir ürünüdür ve tiroidin işlevi için son derece yararlıdır.

– Limon Otu Yağı: Tiroidi düzenlemesinin yanı sıra: Grip ve soğuk algınlığına karşı koruyan limon yağı, balla tatlandırılmış suya ikişer damla damlatılarak kullanılır. Bu karışımdan günde 3 defa gargara yapılır. Hafızayı güçlendirir. Boğaz ağrısı ve mide yanması için faydalıdır. Cilt temizlemede kullanılıp, masaj yapılır. Vücuttaki istenmeyen yağları temizler, sivilceleri giderir

– Gül esans yağı: Gül yapraklarından Fas’a özgü, buhar damıtılarak tiroid bezlerinin işlevini ve beynin işlevini tetikler.

– Mür  yağı: bağışıklık sistemini güçlendirir ve tiroidin sağlığını destekler. Bu yağ, Etiyopya’da gelişen ağaçların toplanan reçinesinden buhar yöntemiyle elde edilir.

-Ylang Ylang yağı:Madagaskar’da yetişen ylang-ylang çiçeklerinden yapılan -Ylang Ylang yağı, adrenal bezin ve tiroid hormonunun üretimini desteklemektedir.

Yöntem ve kullanımı

Her sabah uyandığınız anda adrenaller bezlerinin üzerine bir damla fesleğen esans yağı sürün.
Her gün, mısır özü yağı (hindistancevizi yağı ile birlikte) bir damla tiroid alanının üzerine sürün.
5 damla fesleğen yağı
5 damla mür yağı
5 damla limon otu yağı

Bu yağları. Bir pamuğun üzerine dökün. Tiroid bezi noktasına sürün.

Uçucu yağ kullanım ipuçları:

Seçilen yağların 5-10 damlasını karıştırın. Karışımı giysiler üzerine de uygulayabilir, ellerine biraz dökebilir veya doğrudan şişeden  soluyabilirsiniz.

Deriye doğrudan uygulanışı

Seçilen esansiyel yağını Hindistan cevizi yağıyla seyreltin ve doğrudan bezlerin veya ayaktaki refleks noktaları alanına uygulayın.

Tüm hastalara şifa olması için bir kez paylaşalım

Sağlıcakla kalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.