KadincaSayfa.Com

Tam 814 çocuk kayıp, dile kolay!

Tam 814 çocuk kayıp, dile kolay!

Tam 814 çocuk kayıp, dile kolay! Türkiye genelinde 814 ev kurşun gibi ağır bir acı taşıyor. Yürek yangınları hiç sönmüyor. Emniyet birbiri ardına kaybolan çocukların ardından açıkladı bu sayıyı. Ailelerin hepsi perişan. İyi ya da kötü en azından bir habere bile razılar…

Acılarının tarifi yok. Canlarının bir parçası evlatları kayıp… Hayattalar mı yoksa başlarına dillendirmek istemedikleri bir şey mi geldi? Onu bile bilmiyorlar. Daha da kötüsü aynı acıyı yaşayan yüzlerce aile var. Gün geçtikçe artan vakalar yine gözleri kayıp çocuklara çevirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı İstanbul ve Türkiye genelindeki kayıp çocuk rakamlarını açıkladı. Rakamlara göre Türkiye genelinde 342’si kız olmak üzere 814 çocuk kayıp.

Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul 55 kayıp çocuk sayısıyla listenin başında yer alıyor. İstanbul’u izleyen şehir ise 53 kayıp çocuk ile Mersin, Diyarbakır 52, Hakkari 37, Mardin 30

“Ben kızımı kaybettim bütün Türkiye’den yardım istiyorum. 9 yaşında kayboldu. Şimdi yaşı 11 oldu. Ben sadece kızım için çabalıyorum. Ölü mü sağ mı? Evlatlıksa evlatlık yanlarında kalsın. Sadece sesini duyursunlar.”

“Acılarımı duygularımı anlatamıyorum. Acının tarifi yok. Benim çocuğum kayboldu. 8 yaşındaydı 19 yıl oldu. Nereye gittiysem ne yaptıysam elim hep boş geriye döndüm. Ben umudumu asla kaybetmedim.

İstanbul’daki kayıp çocuklardan bir tanesi Bayram KÜPŞİ. 6 yaşında evinin önünde oyun oynarken bundan 9 yıl önce kayboldu ve henüz kendisinden hiçbir haber alınamadı.

“Bayram 6 yaşında kayboldu. 9 senedir kayıp bugün 14 yaşında olması lazımdı. Gitmediğim yer kalmadı. Hatta meclise kadar 2 defa gittim ve belediyeden tut jandarma polis aklımıza ne gelmişse biz başvurduk. Ama bulamadık.”
Cevher KÜPŞİ/Bayram’ın babası

İŞTE GALERİMİZDE KAYBOLAN ÇOCUKLARDAN BİRKAÇ TANESİ ;

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.