KadincaSayfa.Com

Soslarla Tabak Süsleme Sanatı

Soslarla Tabak Süsleme Sanatı

Tabak süslemek için ne tür soslar kullanılabilir?

Merhabalar, tatlı tabağı süslerken kullanabileceğimiz soslar şunlardır. Karemel,çikolata,çilek, franbogazm yada krem şantiden faydalanabiliriz. Bu sosları kullanırken meyvelerde faydalanabilir çeşitli şekiller yapıp üzerine krem şanti ile süsleyebiliriz. Yemeklerde kullanacağımız soslar ise yemeğine göre değişebilir, örneğin patates kızartması için barbekü sos, ketçap, hardal, mayonez gibi ürünlerden faydalanabiliriz. Tatlı tabaklarından ve yemek tabaklarından örnek vermek gerekirse. Dondurma tabağımızı süsleyeceğimizi düşünelim, dondurmamızı koyduktan sonra tabağımızın kenarına karemel yada çikolata sosu ile değişik şekiller yapabiliriz. Örneğin framboğaz yada çilekli sostan çilek yapabiliriz renkli balonlar yapabiliriz. Böylelikle tabağımız boş gitmemiş olur. Tatlı ve yemek tabaklarınızı çeşitli soslarla süsleyebilir sevdiklerinizi hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tatlı tabağı soslarla nasıl süslenir?

Tatlı tabağı süslerken kullanabileceğimiz soslar şunlardır. Karemel,çikolata,çilek, franbogaz yada krem şantiden faydalanabiliriz. Eğer bir uğur böceği çizeceksek, çilek veya franbogaz sosu kullanmalıyız, tabağımızın etrafını kullanacağız ilk etapta, uğur böceği yapacağımız için. Çünkü ortasına tatlımızı koyacağız, tabağın kenarlarına aralıklı olarak üç tane irice noktalar yapalım. Çikolata sosuna bir kürdan batırarak beneklerini yapalım, siz değişik renklerden faydalanabilirsiniz örneğin yeşil renklerden faydalanabilirsiniz, kivi, nane renklendirmek adına. Eşlerinize dostlarınıza çeşitli süprizler yapabilirsiniz, çalışmanız bittikten sonra tatlımızın üzerine değişik soslardan sıkarak değişik tatlar hazırlayabilirsiniz. Burada amaç dekoratif olması siz hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz şekilleri yapabilirsiniz farklı soslardan, meyve parçaçıklarından, kahve çekirdeklerinden bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Uğur böcekleri bittikten sonra daha güzel bir şekil alması için dallar çizeceğiz. Dekoratif olarak daha hoş görünsün diye bu işlemide siz isterseniz yeşil soslardan faydalanabilirsiniz, isterseniz çikolata sos ile yapabilirsiniz. Dilerseniz sizlerde değişik soslarla istediğiniz çalışmalar yapabilirsiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.