KadincaSayfa.Com

Sağlıklı Yaşam Biçimi

Sağlıklı Yaşam Biçimi

Sağlıklı Yaşam Biçimi

Yaşamımızın her alanına sporu, serpmeliyiz, zira beden ve ruh sağlığımız için gerekli. Çalışıyorum egzersize vaktim yok diyenlerden misiniz?  Asansör yerine merdivenlerden çıkarak başlatabilirsiniz. Sabah ve akşam işe giderken 10 dakikalık yürüyüş hakkı tanıyın kendinize.
Sağlıklı bir yaşamınız olmasını istiyorsanız, ileri ki dönemlerde obezite, kalp damar hastalıkları veya diyabet gibi tatsızlıklarla yüzsüze gelmemek için, her gün birkaç dakika ayırarak iş yerinizde uygulayabileceğiniz, birçok beden aktivitesi bulabilirsiniz kendinize.
Yanlış beslenme, modern yaşamın bize getirdiği yaşam tarzı sağlığımızı zaman içinde bozabilir. Sağlıksız beslenmeden daha çok hareketsizlik hastalıkların oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Bedensel aktiviteleri, nasıl ki yemek yemezsek, uyku uyumasak yaşayamayız gibi yaşam biçimi şekline sokmalıyız.

Sağlıklı Yaşam Biçimi

Detoksu yaşam biçimi haline, nasıl getiririz?

Sağlıklı ve doğal besinlerini yeterli ölçüde alınması haline Detoks denir. Özellikle son dönemlerde haylice artan, yüksek fruktoz içeren mısır şuruplu yiyecekler, işlenmiş hazır besin tüketimi, trans yağlı yiyecekler ve kafein ve alkol kullanımı vücudumuza aldığımız toksinler sağlığımız olumsuz yönde çok etkilemektedir. Karaciğer fazladan çalışmaya başlamıştır, bu toksinleri vücuttan atabilmek için. Yetişemez ve yorulur, bu bize halsizlik, yorgunluk ve konsantrasyon güçlüğü olarak dönüşüm yapar. Eğer sağlıklı bir insan olmak istiyorsanız, diyet yapıyor bile olsanız ara sıra Detoks yapmalısınız.

Detoks yapmak nedir?

Örneğin Doymuş yağ oranı yüksek kırmızı et yerine, içinde Omeğa 3 yağların bolca bulabileceğiniz balığı koyabilirsiniz. Sıvı alımında, kahve ve alkolun yerine bol su içebilirsiniz. Protein alımında, yeşil mercimek, kuru fasulye, nohut gibi besinlere ağırlık verebilirsiniz. Böylece olması gereken, Sağlıklı Yaşam Biçimini kendinize yavaş yavaş kazandırmış olursunuz. Çünkü Detoksun temel amacı, az besin alıp çok sıvı içmektir, böylece vücudun kendini arındırma süresini daha çabuklaştırılırız. Vücudumuzun belkide en çok ihtiyacı olan mineraller, enzimler ve vitaminlerdir. Vücudumuza aldığımız hayvansal protein, yağ, rafine şeker ve nişasta asit miktarını çoğalatacağı için, uzak durmamız gereken besinlerdir. Detoksta, yağsız süt, yumurta beyazı ve balık ızgara sizin için uygun olacaktır. Bol bol ayran tüketmeniz, taze meyvelerinde açken tüketilmesi önerilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.