KadincaSayfa.Com

Çok Güzel Bebek-Çocuk Bere Modelleri

Çok Güzel Bebek-Çocuk Bere Modelleri

Merhaba, bere modelleri ile birlikteyiz. Bugün sizlere çok güzel bir galeri hazırladım, zevkle galeriyi gezeceğinizi umuyorum. Galeriye geçmeden önce bere yapımı ile ilgili işinize yarayacak bilgiler vermek isterim. Ve bir tane de bere modelinin yapılışını vereceğim.

Örmesi en kolay bere modelleri hangileridir?

Örmesi en kolay bere çeşitleri düz örgü ile yapılandır, kafamızın ölcüsüne göre bunu yapmalıyız. Ortalama beş numaralı şişle örüyorsa 80 ilmek yetişkin bir insan için yeterli gelir. Fakat yünümüz kalınlaştıkca bunun ilmek sayısını azaltabiliriz. Şapkada da yine haroşo, düz örgü, lastik bunun gibi pek çok çeşit örgü kullanabiliriz. Kafa kısmından başlanıyor örgüye şapkalarda tepesinde bitiyor genellikle böyle oluyor. Aşağı yukarı bir karış kadar kısmı düz artırma ve eksiltme yapılmadan örüldükten sonra tepesinde eksiltme işlemi yapılır ve kapatılır. Düz berede alt kısımdan başlanıyor iki ters iki düz lastik yapabilirsiniz siz berenize bazı modellerde hiç artırma veya eksiltme yapılmadan örebilirsiniz bereyi. Kesme işlemine ise tepesinde yapmalısınız ve yanları dikildikten sonra bereyi kullanabilirsiniz. Bu modelde dilerseniz arkadına bir şerit geçirebilirsiniz bu şerdi büzüp bağlayınız. Berenin arka kısmında bir hareket sağlayacaksınız, ve çok basit kullanımı kolay şık bir bere elde edebilirsiniz. Şapka ve bere yapımında değişik desenler de kullanabiliriz düz örgüden saç örgüsüne kadar haroşo hepsini kullanabiliriz çeşit çeşit. Bu tamamen sizin zevkinize baglı, sözü fazla uzatmadan bir tane bere modeline gecelim. Ardından da birbirinden şık, zarif ve sevimli bebek berelerinin olduğu galerimize sizi yönlendirelim.

Bere Yapılışı :

Bereyi yapmaya 55 ilmek atarak başlanır,lastik yapmadan düz örgü örün
20 sıra örüp daha sonra, ajurları(delikleri) koymak için 5 ilmek arası olmak üzere 2 ilmeği birlikte örüp şişin üstüne 1 ip atın(Bu biçimde 1 kesip,1 arttırmış olacaksınız)
ajurları 5 sıraya bir 1 yapın, 9 veya 10 sıra daha düz örün ve örgüyü tamamlayın.
Kenar kısmından dikip birleştirin.
üst tarafdan büzdürmek için yine örgüyü ördüğünüz yünden bir kordon yapıp deliklerin arasından geçirin ve büzün.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.