KadincaSayfa.Com

Palandöken Gezisi

Palandöken Gezisi

Palandöken kayak merkezi, Erzurum şehir merkezinin içersinde kalmış olan çok ayrıcalıklı bir kayak merkezidir. en önemli özelliği Türkiye’deki kayak merkezlerinin şehir merkezine en yakın kayak merkezi olmasıdır. Merkeze o kadar yakındır ki artık kayak merkezi şehir merkezinin bir parçası haline gelmiştir. Şehrin en merkezi noktasına yaklaşık olarak beş kilometre gibi bir mesafe vardır. Ancak son yıllarda yapılan yeni konutlar ve gelişen mahalleler neredeyse kayak merkezi ve şehir merkezini artık birleştirmiştir. Erzurum şehir merkezi yaklaşık olarak 1900 metrede yer alır. Kayak merkezinin bulunduğu alan denizden 2000 bin metre yüksekliktedir, Palandöken dağının zirvesi ise 3125 metrededir. Palandöken kayak merkezi şehre en yakın kayak merkezi olmasının avantajlarını konaklamada fazlasıyla yaşar. Kayak merkezlerinin en önemli dezavantajlerindan birisi konaklama merkezlerinin sayısının az olması ve çoğunlukla da fiyatlarının fazla olmasıdır. Palandöken’de hissedebilir sorun yaşanmaz, çünkü şehir merkezinde pek çok konaklama tesisisinde konaklama imkanımız vardır ve bu tesislerde kalıp çok kısa bir süre de hem kendi aracınızla hem de toplu taşıma araçları ile kayak merkezine çok kolay ulaşabilirsiniz.

Palandöken civarında nereleri gezebiliriz?

Palandöken kayak merkezi, şehir merkezine çok yakın olmasının avantajını kaymaya gelen ziyaretçilerinin yapabileceği başka altanarifler sunmaktadır fazlası ile. Erzurum ülkemizin tarihi şehirlerinden bir tanesidir. Çok zengin tarihi geçmişinin tanığı olan birbirinden güzel tarihi eserler Erzurum şehir merkezinde hala ziyaret edilebilir. Bunlar içersin de çifte minareli medrese, Yakubiye medresesi, Üç gümbetler, Ulu camii, Taş han öncelikli olarak sayılabilir. Ve hale vaktiniz varsa, Erzurum Arkeoloji müzesine de uğrayabilirsiniz. Daha bir çok müze var oraları da ziyaret edebilirsiniz. Şehir merkezinin hemen dışında yer alan Nene Hatun tapyası da 19. yüzyılın şanlı hikayesinin anlatıldığı ve hala yaşatıldığı önemli bir ziyaret noktasıdır. Aynı zamanda tapyanın bulunduğu yer bütün Erzurum ovasına Erzutum şehrinin tabi ki Palandökeni karşıdan görmeninizi ve fotoğraflamanız sağlayacak yüksekçe bir tepedir.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.