kadincasayfa.com

Mutluluk Veren Yiyecekler

Mutluluk Veren Yiyecekler

Mutluluk Veren Yiyecekler
Hepimiz zaman zaman can sıkıntısı yaşarız ve yemek yeriz. Daha sonrada soranlara, can sıkıntısından kendimi yemeğe verdim deriz. Evet can sıkıntısını geçiren yiyecekler var ve biz çoğunlukla farkında olamadan o yiyecekleri yer ve mutlu oluruz, fark etmeden. Bazı yiyecekler doğal antidepresan özelliği taşırlar ve amaçları sizi mutlu etmektir.
Peki bu yiyecekler nelerdir?
Siyah Çikolata
Listenin başında siyah çikolata geliyor doğal olarak. Çikolatanın mutluluk verdiğini hepimiz biliyoruz. Diğer özelliklerini coğu zaman göz ardı ettik ancak bakın nelere iyi geliyormuş. Beyine giden kan akışını güçlendiririyor ve enerji veriyormuş. Aynı zamanda içeriğinde bakır var, bakır vücudun demiri absorbe etmesine yardımcı olur. Ve dolayısı ile cilde, damarlara ve dokulara faydalı olur. Yediğimiz diğer tatlılara oranla kan şekerimizi yükseltmez.
Yoğurt
İçtiğimiz sütten daha fazla kalsiyum içerdiği uzmanlarca kanıtlanan yoğurt, aynı zamanda beslenmede önemli katkısı vardır. Hala ikna olmadıysanız yoğurdun içindeki‘‘Coenzym J’’, vücuttaki yağların çok daha çabuk yakıyor ve bizim incecik kalmamızı sağlıyor. Ve biz dolayısı ile mutlu oluyoruz.

Kuşkonmaz
Kuşkonmazın depresyon önlediği bilimadamları tarafından kanıtlanmış bir sebzedir. Aynı zamanda antidepresan olarakta kullanılmaktadır. Sadece bunlar için bile tüketilmesi gerekir kuşkonmazın. Diğer faydalarına gelirsek harika bir idrar söktürücü, sinirleri kuvvetlendirir, diş ağrısını hafifletir. Eğer yeterli gelmediyse cilde de canlıklık verdiğini belirtelim.
Bal
Bal içeriğinde bulunan kimyasallar dolayısı ile, depresyonu önler. Şeker gibi yağ yapmaz, çok iyi bir enerji deposudur. Vücudunuzda bulunan intihabı söker atar, biz kadınların sıkıntısıdır idrar yollarımızda oluşan lokasit, idrar söktürücü özelliği vardır. Bal aynı zamanda cildi besler, nemlendirir ve yumuşatır.
Hindistan Cevizi
Hindistan Cevizinin içeriğinde bulunan trigliseritler mutluluk vericidir aynı zamanda idrar söktürücü özelliği olan hindistan cevizi vucuttaki ödemi atmanızı sağlayacak ve bir beden küçüldüğünüz hissedecek ve mutlu olacaksınız. Hindistan Cevizi kabızlık sorunu olan kişiler tüketebilirler, sütü için geçerli değil bu yazdıklarımız. Bir hatırlatma hindistan cevizi çok güçlü bir besin olduğu için kilo aldırıcı bir etkisi vardır.
Domates
Domatesin içeriğinde bulunan likopen adlı antioksidan çok iyi bir antioksidandır. Özellikle zeytinyağ ile tüketilmesi önerilir, zira yağ likopen emilimini arttırmaktadır. Lif acısından zengin olduğu için kabugu ile tüketilmesi uygundur. Yaşlanmayı geçiktirdiği ve cilde tazelik verdiği bilinmektedir. Özellikle prostat kanserini, önlemede çok etkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar
0/5 (0 Reviews)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica