KadincaSayfa.Com

Maydanoz Ve Maydanoz Suyu

Maydanoz Ve Maydanoz Suyu

 

Maydanoz Hakkında Genel Bilgiler

Maydanoz yüksek oranda A ve C vitaminleri içeren son derece faydalı bir besindir.

Maydanozun Faydaları

  • Maydanozun içersinde yüksek oranda C vitamini bulunur ve sadece bir demet maydanozun içerdiği C vitamini ile bütün gün ihtiyacınız olan C vitaminini karşılayabilirsiniz. Bu sebeple C vitamini eksikliğinden kaynaklanan hastalıklarınız var ise günde aklınıza geldikçe bir demet maydanozu koyun buzdolabına bir tabağa ve gelip gittikçe tüketin. Kısa bir süre sonra C vitamini eksikliğinden kaynaklanan hiçbir rahatsızlığınızın kalmadığınız göreceksiniz.
  • Mesane ve idrar yollarında iltihap olanların bir hafta kadar günde yarım demet maydanoz tüketmeleri halinde mesane iltihaplarının ve idrar yolları iltihaplarının yok olduğunu görmesi muhtemeldir.

 

  • Çok güçlü bir afrodizyak olan maydanoz, cinsel hayatında performans düşüklüğü sıkıntısı olan kişilerin en büyük yardımcılarından biridir.
  • Cilt üzerinde oluşan akne, sivilce, akne izleri, sivilce izleri, güneş yanıklarının bıraktığı izler gibi birçok rahatsız edici cilt lekeleri üzerinde son derece tedavi edici özelliğe sahiptir.

Maydanoz Suyu Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır

Maydanozun Zararları

Maydanozun birçok faydası olduğu gibi bir takım zararları da olabilir. Örneğin maydanoz anne sütünü azaltır bu sebeple bebeğini emziren annelerin maydanoz tüketiminde dikkatli olması gerekir.

Yüzünüzde ki çizgilerden maydanoz suyu ile kurtulun. Size Maydanoz Suyu Maskesi Tarifini vermeden önce maydanoz suyunu nasıl hazırlayacağınız hakkında biraz bilgi vermek isteriz. Maydanoz suyu yapmak için maydanoz saplarına ihtiyaçımız var. Taze maydanoz saplarını kaynatılmış suyun içine atıyoruz daha sonra bir kaç dakika kaynatıp ocaktan alıyoruz. Su ılınınca suyu süzüp, maske ve kürler de kullanabiliriz maydanoz suyunu.

Maydanoz Suyu Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır?

1 su bardağı maydanoz suyuna, bir çay kaşığı yulaf, dört çay kaşığı bal ve 3 çorba kaşığı yoğurdu iyice karıştırın. Hazerladığınız bu karışımı yüzünüze sürüp on beş dakika hareket etmemeye özen göstererek bekleyiniz. Süre sonunda soğuk su ile yüzümüzü yıkayalım. Haftada 1 kez yaparsanız ölü cilt hüçreleri ve yüzdeki yağ tabakasını temizlersiniz. Bu maskeyi haftada üç kez yapabilirsiniz.
1 çay kaşığı yulaf ezmesi,
4 çay kaşığı bal

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.