KadincaSayfa.Com

Kurdele Nakışları

Kurdele Nakışları

Hobiler, size gönün yorgunluğunu atmanızı ve boş zamanlarınızı değerlendirmenizi sağlar. El işleri çalışmalarında kurdele nakışı ile çok şık objeler yapabilirsiniz. Bu tekniği, kıyafet süslemede, ev dekorasyonunda vb gibi çalışmalar yapabilirsiniz. Bu hobiyi geliştirip para kazanan birçok ev hanımı vardır. Harika tasarımlarla bu pazarda yerini almış. Ev ekonomisine katkıda bulunup, hem de meslek ediniyorlar.

Kurdele nakışı tekniği nedir?

Kurdele nakışı tekniği, piyasalarda bulunan çeşitli boyutlarda ki kurdelelerle değişik kumaşların üzerine yapılan doğanın renklerini ve desenlerini kumaşın üzerine aktarılıp boyutlandığı bir nakış tekniğidir. Kurdele nakiş tekniğinde farklı kumaşlar kullanılabilir. Bu kumaş çeşitleri ince olmamalı ve altını göstermemeli. Kurdele nakışı yapılırken, doğanın desenlerinden faydalanırız, doğadaki çiçeklerden, ağaçlardan doğada ne varsa işleyerek nakışa çevirebiliriz kurdele nakışı tekniği ile. Kurdele nakışında renk uyumuna dikkat etmeliyiz. Kurdele nakış tekniği kumaş üzerine işlenerek yapıldığı gibi, elde katlamalı ya da dikerek yapılan çiçek çeşitleri ilede boyutlamalar yapılabilir. Kurdele nakışı tekniğinde çiçeklerin bpyutuna göre farklı boyurlarda kurdeleler kullanılır. Renk uyumuna özen gösterilmelidir, kurdele nakışımız basit nakış iğneleri ile tamamlanarak, boncuklarla süslenerek bitirilir.

Kurdele nakışı için kullanılan malzemeler.

Kurdele nakışı için kullanılan malzemeler, kumaş çeşitleri, kasnaklar, çeşitli iplikler, rayon iplikler ve renkli mulineler basit nakış iğneleri yapım tekniğinde kullanılmak üzere saplarda ve tohumlarda kullanılmak üzere. Ve farklı boyutlarda kullanılmak üzere kurdeleler, ince kurdele, kalın kurdele ve nakışı süslemek için parlak ve metal iplikler. Desenimiz bitirdikten sonra çeşitli konularda kullanmak için makas. Bu malzemeler kullanılarak farklı boyuttaki ve renkteki kumaşlar üzerine doğanın desenleri ile çok güzel nakışlar işlenebilir.

Kurdele çeşitleri nelerdir?

Piyasalarda bulunan kurdele çeşitleri 2mm, 4 mm, 7 mm, 9 ve 13 mm lerdir. renk tonları farklı farklıdır. Açıktan koyuya doğru çalışılırsa farklı nakış türleri ortaya çıkabilmektedir. Birde piyasada ebruli kurdeleler var, yapı olarak kurdelelerin çeşitlerini söylersek, orğanze kurdele, ipek kurdele, boyutlarına göre farklı olduğundan bahsetmiştik. Renklerinde göre de hem farklı boyutları ve renkleri var hem de ebruli ve düz renk olmak üzere farklı çeşitleri var.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.