KadincaSayfa.Com

Kurdele Nakışı Örnekleri

Kurdele Nakışı Örnekleri

Kurdele nakışı sanatı 1800 yıllarda moda olmuştur,daha çok askeri üniformaların üzerinde görülmüş.Daha sonraları günlük yaşamda kullanılmaya başlanmıştır. Prenses Eugenie,nin(3.napolyon’un eşi) kostümlerinde kullanılınca saray halkı tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
Artık her yerde kullanılır oldu,Avrupaya,İngiltereye ve Amerikaya sıçrayan bu akım, Amerikada 1815 de ilk fabrikayı kurulması ile cığ gibi büyüyen bir moda haline geldi.
Kurdele nakışı kurdelelerin kumaş yüzeylere işlenerek çeşitli figürleri elde edilerek yapılan bir el işidir. Kurdele nakışında farklı renklerde ve farklı boyutla da kurdele kullanılıyor. Kurdele nakışın da kullandığımız malzemeler ve yapısı işlediğiniz fiğürlerin gerçekçi ve üç boyutlu görünmesini sağlarlar

Kurdele nakışında en çok kullanılan figür ve desenler nelerdir?

Bu muhteşem görüntüye sahip ve aynı zamanda zevkle yapılan, kurdele nakışın da kullanılan desenler doğal fiğürlerdir çoğunlukla, çicek, kuş ağaç…İşleyeceğiniz desenler sizin hayal güçü ve yaratıcılığına bağlı olarak genişleyebilir veya ev doğal manzaralar, ağaçlar bu bazen meyve tabağı şeklindede olabilir. en çok kullanılan desenler, pencere, ev, manzara olarak verebiliriz. İstediğiniz her figürü kurdele nakınşında kullanabilirsiniz aslıda, dediğimiz gibi bu tamamen sizin yaratıçılığınıza bağlı.
Zarif duruşu ile Kurdele Nakışı Örnekleri sizlerinde ilgisini çekiyorsa, galerimize mutlaka bakmalısınız, Kurdele işi salon takımları, kurdele-nakışlı havlu kenarları, kurdele-nakışlı yastık modelleri, Kurdele nakışı yatak odası takımları daha bir çok modeli bir arada bulabilir, esin alabilirsiniz.
Galerimizi gezmek için, küçük fotolara tıklayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.