KadincaSayfa.Com

Küçük Kız 3 Yıl Boyunca Kondüktörlere El Salladı – Bir Gün Kızın Pencerede Olmadığını Farkettiler

Küçük Kız 3 Yıl Boyunca Kondüktörlere El Salladı – Bir Gün Kızın Pencerede Olmadığını Farkettiler

Oklahoma’nın Tulsa şehrindeki kondüktörlerle Rio ismindeki küçük bir kız arasında inanılmaz bir bağ oluştu. Rio, her gün evinin çok yakınından geçen kondüktörlere penceresinden el sallıyordu.

Kondüktörlerle Rio üç yıl boyunca birbirlerine her tren geçişinde el salladılar. Üç yıl sonra Rio’yu pencerede görememeye başladılar. Gerçeği öğrenince çok üzüldüler.

Briana Hefley Shepard insanları hüzünlendiren o hikâyeyi Facebook’ta şöyle paylaştı:

İş gereği üç yıl önce buraya taşındık. Evimiz tren yolunun hemen karşısındaydı. Rio trenleri görmeye bayılıyordu. Kondüktörlere her tren geçtiğinde el sallıyordu. Bir süre sonra onlar da el sallamaya başladılar. Evimizin önüne geldikleri sırada düdük öttürüyorlardı. Rio da gözlerinin içine gülerek pencereye koşuyordu.”

“Birkaç hafta önce Rio okula başladı.

Yatıla okula başlamasına başta hiç alışamadım. Okulun ilk gününde trenler yine evimizin önünden geçti ancak kızım evde yoktu artık. Düdüklerini öttürdüler, pencerelerini açtılar. Pencerede ise yaşlı gözlerle ben bekliyordum bu sefer. Ertesi gün pencereye ‘Okula başladı’ diye bir yazı yazdım.

Çok Ağladım

Bu sabah markete gittim. Benim ardımdan markete bir adam girdi. Başında kasket vardı. İnşaat işçisi olduğunu sandım. Yanılıyormuşum. Trenlere el sallayan sarışın küçük kız hakkında sorular sormaya başladı. Kızımın neden artık pencereye çıkmadığını merak eden kondüktörlerden biriydi bu. Tren arızalandığından bu bölgede geçici süreliğine durmuşlardı. Sarışın küçük kızın, kızım olduğunu söyledim. Bana kızımın el sallayışının onları ne kadar mutlu ettiğini söyledi. Üç yıl boyunca kızıma el sallayacakları saniyeleri dört gözle beklemişler.”

“Onu çok özlüyorlarmış ve hediye göndermek istiyorlarmış. Ben de büyük bir memnuniyetle bu isteklerini kabul ettim. Birkaç hafta içinde kızımın doğum günü için bir hediye alacaklarmış.

Kızımla kondüktörler arasında oluşan bu arkadaşlık bağı beni de duygulandırdı. Kızımı mutlu ettiği kadar bu durum onları da memnun etmiş. İşlerini daha bir hevesle yapmaya başlamışlar. İnsanlığa olan inancım biraz daha arttı. Bu anları ömrüm boyunca unutmayacağım.”

Arkadaşlığın yaş tanımadığının ve küçük şeylerin insanların hayatında ne kadar büyük değişiklikler yaratabileceğinin en büyük kanıtı bu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.