KadincaSayfa.Com

Kışın Spor İçin En Uygun Saat, Öğleden Sonra16.00 – 19.00 Arası

Kışın Spor İçin En Uygun Saat, Öğleden Sonra16.00 – 19.00  Arası

Kilo vermenin bir ayağıda, spordur. Yaz ile kış arasında spor saatleri değişiyormuş.

Ortopedi ve travmaloji uzmanı Doç.Dr. Bülent Aksoy, kışın spor saatlerini sabah değil öğleden sonra yapmamızı öneriyor. Kışın spor saatleri 16 00-19 00 olmalı, vücut bu saatten sonra dinlenmek ve yemek için kendini programlar dedi. Kilo vermek için akşam saatlerinde yapılan spor, sindirim sistemini hızlandırır ve vücutta yağ birikmesini engeller.

Günün hangi saatinde spor yaparsanız yapın, mutlaka su içmeniz gerektiğini unutulmamasını vurguladı. Eğer basit bir yürüyüş yada koşu yapılacaksa, yürüyüşten öncesi iyi beslenmeli kişi. Spor yapan kişilerin mutlaka pilav, makarna ve çikolata yemeleri gerektiğini, fakat alkolden uzak durmalarını önerdi.

kışın spor yapmak için en uygun zaman

 

Şeker hastaları dışında, düzenli spor yapan kişilerin tatlı yemeleri, vücutları açısından yaralı. Spordan 45 dakika önce, gerekli olan besinler alınmalı dedi. Spor yapan kişinin uyku düzenide önemli. Kışın evde veya spor salonlarında yapabileceğiniz bir spor egzersizi bulabilirsiniz kendinize, secim yaparken sağlığınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bazı sporlar kas ve eklemlere yük bindirirler bu sporlar, aerobik,oryantal, step gibi aktiviteler diz sorunu yaşayan biri için uzak durulması gereken spor egzersizleridir. Omuz, dirsek ve ellerinde sorun yaşayanlar aikido dan uzak durmalıdırlar.
Kışın spor yapmak için evde yapabileceğiniz, sıkılaşmak, kilo almamak için kardiyo egzersizleri sizin için uygun olabilir. Eğer alet kullanmadan spor yapmak istiyorum diyorsanız, mekik, şınav veya barfiks yapabilirsiniz.
Şayet ağırlık kullanarak spor yapmak istiyorum diyorsanız, onunda kolayı var ağırlık olarak ağırlık sehpaları, plates topu, sabit bisikletler ve koşu bantlarını kullanabilirsiniz. Ek olarak, ip atlayabilir, dans veya plates gibi spor eğzersizleri yapabilirsiniz.

sağlık ve yaşam
Evet yanlış bildiğimiz doğrulardan bir tanesi de kışın sabah sporunun çok da doğru olmadığı, doğrusu Kışın Spor İçin En Uygun Saat, Öğleden Sonra16.00 – 19.00 Arası olduğudur. Yıllarca doğru bildiğimiz sabah sporu tarih oluyor, gün içinde hangi saatte spor yapıyorsanız, su içmeyi asla unutmayınız.

dans ederek zayıflayın
Basit bir yürüyüş yapacaksanız bile, aç karnınıza yürüyüş yapmamaya özen gösterin. Bu 1 saati gecen bir yürüyüşse bile yanınıza su, çikolata almanızda fayda var. Mutlaka hiç bir şey yapamıyorsanız yürüyüş yapmalısınız, hareketsiz yaşam sağlıksız yaşamdır, bunu unutmayınız, hava şartlarını bahane edip yürüyüşünüzü iptal etmeyin, sıkı giyinip dışarı çıkın, normalde 1 saat yürüyorsanız bunu 30 dakika çekin ama günlük yürüyüşünüzü mutlaka yapın. Sağlıklı bir yaşam dileği ile..

Etiketler:

Yorumlar
  1. Humeyra dedi ki:

    Tamam da bende gidiyom spra ama ya sabah yada ögleden sonra cocuklardan sebeb neyapmam gerekiyor

Yandex.Metrica