KadincaSayfa.Com

Haftada 1 Kez Uygulayın, Farka İnanamayacaksınız…

Haftada 1 Kez Uygulayın, Farka İnanamayacaksınız…

EV YAPIMI MASKELERLE KİMYASAL KOZMETİKLERE SON ! Bu maskeler hem size daha iyi gelecek hem de bütçenize… Artık kozmetik firmalara tonlarca para ödemeye gerek yok.

Günlük hayat ne kadar yoğun öyle değil mi? Onca telaşe, problem arasında bir saniyeliğine bile rahat bir nefes almak zordur. Bütün bu stres ve gerginlik ise yüzünüzde kırışıklık, lekeler ve solukluk olarak belirir.

Aslında bakımlı olmak aslında hiç de zor değil. Evdeki pek çok yiyecek, özellikle meyveler, sebzeler bakım kürleri için çok ideal malzemeler.
Şimdi size evdeki malzemelerle çok kolay bir şekilde yapacağınız, nemlendirici, sivilce önleyici ve kırışıklık giderici maske tarifi vereceğim. Hepsi bir birinden kolay ve bir o kadar da etkili..
Kolayca Hazırlanılabilen Ev Yapımı Güzellik Maskeleri

Bebek gibi bir yüze sahip olmanın kolay yollarından biri olan maskelerin en kolay ve etkisi yüksek olan bir cilt tazeleme maskesi tarifleri;

Nemlendiri Maske

Malzemeler;

-Yumurta Sarısı
-Süt

Hazırlanış;

Yumurta sarısını ve sütü bir kapta iyice karıştırdıktan sonra, iyice yüzünüze yayın. Üzerini ince bir bezle örtüp 5 dakika bekleyin. Yüzünüzü bir bezle silin.
Yüzünü soğuk ve ılık suyla (iki kere) yıkayın. Bu maske sayesinde yüzünüz nemlenecek ve sıkılaşacak. Haftada bir kez yapılması yeterlidir.

Sivilcelere Son Veren Maske

Malzemeler;

-Zeytinyağı
-Karnabaharın Yeşil Yaprağı

Hazırlanış;

7 veya 8 adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber karıştırın veya mikserle karıştırmak daha sağlıklı olur. Yüzünüzdeki sivilceli yerlere bunu sürün.

Hafta 1 veya 2 kere yapılınca çok net sonuçlar verir. Çünkü karnabaharın temizleyici bir yapısı vardır.

Kırışık Karşıtı Maske

Malzemeler;

-Elma
-Kaymak

Hazırlanış;

Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın.
Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Kaymağın cildi yumuşattığı herkes tarafından bilinir. Nemlendirmesi bilinmeyen yönlerinden biridir. Kırışıklara karşıda çok etkilidir. Elma ise cildi diri tutmaya yarar.

 

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.