KadincaSayfa.Com

Geyik Verandadan Ayrılmadı – Aile Geyiğin Göstermek İstediğini Sonradan Farketti

Geyik Verandadan Ayrılmadı – Aile Geyiğin Göstermek İstediğini Sonradan Farketti

Vahşi hayvanları etrafta gördüğümde şaşkınlığımı gizleyemiyorum. Şimdiye dek sığın ve geyik gördüğüm için kendimi şanslı hissediyorum. Yanıma yabani bir hayvan yaklaştığında hiç hareket etmiyorum ki ürküp kaçmasınlar.

Teksas’ta yaşayan Kevin Zieschang isimli polis memurunun ise, daha sonra ‘Uncle Buck’ ismini vereceği geyiği gördüğünde sessizce beklemesine gerek yoktu. Bu yabani geyik insanlardan korkmuyordu. Aksine, onlarla bütünleşmek istiyordu.

Her şey Buck ismi verilen geyiğin Teksas’taki bir sitenin yanına gelmesiyle başladı. Görünüşe göre Buck’ın boynuzlarına bir şey takılmıştı ve acı çeken hayvan, insanlardan yardım istiyordu.

Birkaç kişi geyiği gördü ve yardım etmeye çalıştı. Yardımları yeterli olmayınca da polise haber verdiler.

Kevin Zieschang olay yerine çabucak geldi ve zavallı geyiğin boynuzuna takılan cismi çıkarmayı başardı. Boynundan cisim çıkarıldığı halde Buck, orada durmaya devam etti. Sanki ormana geri dönmek için acelesi yok gibiydi.

Kevin, geyiği ormana geri götürmeye çalışsa da geyik hiç oralı olmadı. İnsanlardan ona zarar gelmeyeceğini biliyor gibiydi. Burada canı sıkıldıktan sonra ise geyik ormana geri döndü.

Birkaç gün sonra olay yerel kanallarda haber yapıldı. Haber muhabiri ve Kevin, olayın gerçekleştiği yerde röportaj yapıyorlardı.

Buck sanki kendisi hakkında haber yapıldığından haberdarmış gibi, röportajın ortasında koşarak çıkageldi. Kevin’a selam vermek istercesine yanına yaklaştı ve kendisini sevdirdi.

Evcil bir hayvan gibi
Buck, ormanda yaşamasına rağmen sanki evcil gibiydi.

İnsanlardan hiç korkmuyordu ve onlarla kaynaşmaya çalışıyordu.

Çevre sakinleri geyiğin yanlarına gelmesine seviniyordu ancak geyiğe araba çarpacağından korkuyorlardı. Yetkililere haber verilerek başka bir ormana nakledildi.

Müthiş bir olay! Hayvanların ne kadar zeki olduklarına tekrar ve tekrar tanık oluyoruz. Buck’ın, insanların ona yardım edeceğini bildiğini düşünüyorum. Haberi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.