KadincaSayfa.Com

Facebook Ve İlişkiler

Facebook Ve İlişkiler

Facebook Ve İlişkiler

Sosyal medya hepimizin yaşantısını bir anlamla etkiliyor, etkilemeler çoğu zaman olumsuz olabiliyor. Olumsuzluklar yaşamamak için, Aşk doktoru Mehmet Çoşkundeniz’den çok güzel öneriler vereceğiz sizlere bugün.

Sevgilim Facebook şifremi istiyor, vereyim mi?

Sevgilim Facebook şifremi istiyorsa verme ama onun gözü önünde facebooğunu aç mesaj bölümüne git ve onu okut. Kimlerle arkadaş olduğunu göster ve onu rahatlat. şimdi bu senin özel alanın. Nasıl ki cep telefonun özel alanınsa facebook gibi sosyal medya aktife araçları da bizim özel alanınızdır. Şifremizi vermek zorunda değiliz, çok ısrar ediyorsa burada başka bir problem var demektir, bunun altında yatan nedenleri aramalısınız. Demek ki sana güvenmiyor ve bu durumda sana güvenmeyen biri ile yola nasıl devam edeceksin?. Bu ilişkiyi nasıl sürdüreceksin? O yüzden şifreyi vermeyi biz doğru olarak görmüyoruz. Zaman zaman bu şekilde şifreler veriliyor ama daha sonra taraflardan bir tanesi verdiği şifreyi değiştiriyor bu daha büyük güvensizlik sağlıyor. En doğrusu baştan herkes kendi facebook şifresine sahip olsun ama dediğimiz gibi hiç bir şey saklamaya gerek yok eğer gelip bakmak istiyorsa elbette baksın, eğer mesajları görmek istiyorsa elbette görsün ama şifre vermek doğru bir davranış şekli olarak görülmüyor uzmanlar tarafından.

Facebook Ve İlişkiler-resmi

Karı-koca ortak Facebook hesabı açmak doğru bir hareket mi?

Karı-koca ortak Facebook hesabı açmak hiç doğru değil diyor uzmanlar. Çünkü her insan birer bireydir, ille facebook hesabı açacaksanız tek tek hesap acmanızı öneriyoruz. Ama tabi ki facebook’taki ilişki durumunuzu kiminle evli olduğunuzu yazmak şartı ile. Ayrıca birlikte ailece çektiğiniz fotoğrafları da sizi takip eden arkadaşlarınızla paylaşmak sureti ile ayrı ayrı hesaplar açabilirsiniz. Çünkü birlikte hesaplar açtığınız zaman, bu dışarıdan çok çağ dışı görünüyor açıkçası,çünkü sanki birer birey olamamış birbirlerini karı koca olmaktan daha farklı şekilde ifade edemeyen insanlarmış gibi algılamıyoruz. O yüzden ayrı ayrı hesaplarınız olsun o ayrı ayrı hesaplarda yine birbirinize sevginizi ailenizle olan bağınızı aktarabilirsiniz birbirinize hatta çokta güzel karı koca olarak bir iletişim içerisine girebilirsiniz. Evliliğinize heyecan katabilirsiniz birbirinizin duvarına çok güzel sevgi sözleri yazabilirsiniz aşkınızı da tazeleme imkanı bulursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica