KadincaSayfa.Com

Evde Yapabileceğimiz Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler

Evde Yapabileceğimiz Göz Çevresi Bakımı için Doğal Maskeler

Son günler de gerçekten biz hanımların kesinlikle en büyük sorunu haline gelen göz altı torbaları ve göz altında oluşan mor halkalar adeta bizlere kabus yaşatmakta. Bir çok piyasada bu göz çevresi bakımı üzerine kremler üretilmekte ve bizlere sunulmakta. Ama bizleri düşündüren bu tercih edeceğimiz göz çevresi bakım kremlerinin ne kadar faydalı olacağı ve gözlerimize yan etkisi olabilir mi diye karma karışık sorular ile kendimizi buluruz. Bu evde yapabileceğimiz göz çevresi bakımı için doğal maskeleri isterseniz kremlere takviye olarak düşünün isterseniz sadece bu şekilde göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Hanımlar en önemli detay şu olmakta.. Malum göz çevresi ve dudak bölgesi çok yumuşak , ince deriden oluşmasından dolayı kesinlikle hazırlayacağınız uygulayacağınız maskeler içerisinde limon olmamasına çok özen gösterin.  Çünkü limon ve suyu çok çabuk kuruma etkisi yaratacağından dolayı oldukça bu bölgelere tahriş ve zarar verecektir. Şimdi maskelerimizi hazırlamaya başlayalım..

1 . Maskemiz Göz Çevresi için :  Yapması oldukça basit ve kolay . Gerekli malzemeler ise  2 adet havuç , 1 çay kaşığı badem yağı gerekli.. Önce havuçları meyve suyu sıkacağında suyunu sıkın. İçerisine badem yağını ilave edin ve hızlıca çırpın. Hazırlanan maskeyi  buzdolabında 2 veya 3 saat beklettikten sonra soğuk şekilde göz çevrenize sürün. Bu maskeyi gönlünüz rahat şekilde hafta içerisinde 3 veya 4 gün yapabilirsiniz. 

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen Resimlerin üzerine tıklayınız.

2. Maskemiz Gözaltı Morlukları için Maske : Özellikle bu maskeyi bir çok amaç için kullanabilirsiniz. Mesela göz altlarında oluşan kızarıklar , güneş ışınlarına maruz kalınca olunca olumsuzluklar, mor halkalar gibi vs .. Özellikle bu maskenin amacı kan dolaşımını hızlandırma etkisi olduğundan dolayı göz altında oluşan şişkinlikleri de yok edecektir.  Malzemeler ise 1 yumurta akı , 1 çay kaşığı bal ,  1 adet E vitamini kapsülü .. Bu üç malzemeyi bir kase içerisinde karıştırın ve hazırlayın. Uygulama esnasında maskeyi parmak uçları ile hafifçe dokunuşlar ile göz altınıza ve göz çevresine sürünüz. 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonra ise bol su ile durulayınız 

3. Maskemiz Yüz kırışıkları ve Cildi sıkılaştırmak için :  Bu maskemizin faydası özellikle yüzümüzü sıklaştırarak kırışıkları yok edecek ve pürüzsüz bir yüze kavuşmuş olacaksınız. Gerekli malzemeler : 1 adet yumurta akı , 1 adet havuç , 1 çay kaşığı aloe yağı veya badem yağı .. Hazırlanışı .. Havucun dış kısmını soyun ve 1 yemek kaşığı kadar rendeleyin. Bu üç malzemeyi bir kabın içerisinde karıştırın ve harmanlayın .  Temiz ve arındırılmış yüzünüze maskeyi sürün .. yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın .. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.