KadincaSayfa.Com

Dünyaya Gelme Şansları Milyonda Bir Olan Down Sendromlu Tek Yumurta İkizleri 18 Aylıkken Modellik Yapmaya Başladılar

Dünyaya Gelme Şansları Milyonda Bir Olan Down Sendromlu Tek Yumurta İkizleri 18 Aylıkken Modellik Yapmaya Başladılar

Tek yumurta ikizleri Hannah ve Rachel dünyaca tanınmaya başladı.

18 ay önce İngiltere’nin Basingstoke kentinde dünyaya gelen ikizler down sendromlu. Britanya’daki bir devlet kurumu olan NDSCR’den aktarılanlara göre down sendromlu tek yumurta ikizlerinin dünyaya gelme şansı milyonda birmiş.

İkizlerin annesi Nardy Mejias hamileliğinin son derece normal ve sağlıklı geçtiğini ifade etti. Yapılan rutin kontrollerde çocukların down sendromlu doğacağı kestirilememiş. Nardy, ikizlerinin down sendromlu olduğunu doğumlarından üç hafta sonra öğrenmiş.

Hannah ve Rachel’a down sendromu teşhisi koyulduğunda henüz üç haftalıklardı. Anneleri Nardy ve babaları Enzo hamilelik esnasında böyle bir bilgi almamışlardı.

Nardy kızlarını büyütmenin zorlu olduğunu ancak dünyanın en sevimli ikizleri olduğunu söylüyor.

Anne, “İkizleri büyütmek oldukça zor. Maraton koşmak gibi bir şey. Ancak evimize neşe getirdiler. Onlar olmasa ne yapardık bilemiyoruz” dedi.

Hannah ve Rachel şimdilerde yeni kontrat imzaladıkları Zebedee Management isimli firmada çocuk mankenlik yapıyorlar. Anneleri, ileride güzel bir kariyerleri olmasını ümit ediyor.

Anne son olarak, “Eşimle beraber parlak bir gelecekleri olduğunu düşünüyoruz. Kendilerini bu alanda geliştirebilmeleri için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

İkizler işaret dilinin haricinde İspanyolca ve İtalyanca öğreniyorlar. Nardy’nin en büyük isteği, down sendromlu diğer ailelere ilham olabilmek.

Nardy ve Enzo çifti böylesine güzel ikizlere sahip oldukları için çok şanslılar.

İkizlerin hayatından etkilendiniz mi? Paylaşarak insanların onları tanımasını sağlayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica