KadincaSayfa.Com

Doğum İçin Hastane Odası Süslemesi

Doğum İçin Hastane Odası Süslemesi

Doğum için hastane odası nasıl süslenir?

Genelde anne adaylarının doğum yapacağı hastanede standart oda yada süit oda tercihleri yaparlar. Standart oda seçimleri daha ufak ve dar alanlardır, bu nedenle alanı daha geniş gösterecek süslemeler kullanılmalıdır, bu nedenle ona uygun süslemeler kullanılmalıdır. süit odalar ise çok geniş olduğundan istenildiği gibi hediye köşeleri konukların ağırlanacağı ikram köşeleri yaratılabilir. Bunun yanı sıra doğum odasında bebeğin sağlığına zarar verebilecek uçan balonlar veya plastik türevi plastik maddeler bulundurulmamalı. Çünkü helyum bebeğin sağlığına zarar verebilir. Bunun yanı sıra süit odalarda hediye köşeleri, agbi köşeleri, abla köşeleri geniş ikram köşeleri yarattığımızda konuklarımıza şık bir konuk odası hazırlamış olabiliriz. Biraz öncede bahsettiğimiz gibi ağbi kardeş köşesi, kardeşin gelen bebeği kıskanmaması için psikolojik bir detay olarak düşünülmüştür.

Hastane odası için süslemeleri nasıl seçmeliyiz?

Süslemeleri cam ve kağıt ürünleri kullanılmalıdır, bunun yanı sıra odanın içesinde bulunan uçan balonlar ve plastik içerikli ürünleri kullanmamakta fayda var. Veya helyum gazı ile seçilmiş ürünler bebeğin sağlığına zarar verebilir. Çünkü hellum bir gaz salımı yaratır o da odanın içerinde dolaşır bu da bebeğin her nefes alış verişinde bebeğin vücuduna geçmiş olur. Bu nedenle uçan balon gibi ürünleri bebeğin odasında kullanılması pek önerilmez. Bunun yanı sıra bebeği görmeye gelen misafirleriniz için kullanacağınız hediyelerde kolonya seçmemeye dikkat ermelisiniz. Çünkü kolonyanın içerisinde bulunan kimyasal ucucu maddelerin odanın içerisine yayılacak ve bebeği etkileyecektir. En doğal seçimleri lavanta keseleri seçimleri olacaktır. Çünkü lavanta daha katı ve bebeğin uyku düzeninde de bir sorun çıkarmayacaktır.

Doğum odasında olmazsa olmazlar arasında loğusa şerbeti yer alır ve loğusa şerbeti Türk örf ve adetlerinde önemli bir yere sahiptir. Loğusa şerbeti aynı zamanda bebeği olan anne için sütün geleceğine inanılır. Bunun yanı sıra odanın süslemesine uygun, şeker, kurabiyeler, kekler veya farklı seçeneklerde iktamlıklar sunabilirsiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak Galerimize gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.