KadincaSayfa.Com

Dantel Kırlent Örnekleri

Dantel Kırlent Örnekleri

Ev Dekorasyonu değince aklımıza hemen aksesuar gelir, evet evi tamamlayan unsurdur aksesuarlar. Hatta bazı kişiler aksesuarlarına göre bile evini dekore ediyorlar. Şöyle ki kişiliğine en uygun tarz ne ise ona göre yapıyor çoğu insan iç dekorasyonunu. İşte yaşam tarzını yansıyor evi, örneğin çok seyahat eden bir kişi aldığı aksesuarlarla süslüyor odasını, yada inandığı dine göre yapıyor çalışmasını. Kısaca bura da önemli olan, kişilik, yaşam tarzı ve hayata bakış açısı oluyor. Yada aldığı eğitim burada ön planda oluyor, mesela kumaş boyama eğitimi alan bir kişinin doğal olarak hazırlayacağı bir çok obje kumaş boyama olacaktır. Evlerine renk ve kişilik katmak isteyen kişiler çok fazla masrafa girmeden el becerilerini kullanarak çok şık yastık ve kırlent modelleri hazırlıyorlar, el emeği göz nuru tasarımları ile. Tabii herkes yapma imkanı bulamıyor, çocukların bakımı veya çalışma hayatı bazen evde yapmamıza olanak vermiyor. Hal böyle olunca hazır ürünler almaya yöneliyoruz.
Bakın yastıklar ne işe yararmış:
Yastıklar yatak odamızda huzurmuş.
Koltukta dinlenme isteği.
Salonda renk verici
Yani kısaca “Yastıksız bir ev dekorasyonu eksik dekorasyondur”
Mevsim geçişleri biraz sancılı olur, bu giydiğimiz kıyafetlerin değişimi, hormonal değişikler nereden bakarsanız bir değişim halindedir hayat. Ev dekorasyonunda da mevsime göre değişmektedir, doğal olarak. Bana kalsa her mevsim için farklı yastık modelleri kullanmak isterim, ilkbahar yastıkları, yaz mevsimini müjdeleyen renk ve temalarda olurdu. Yaz yastıkların da beyaz rengi tercih ederdim, düz beyaz renkte olmalı diye düşünüyorum. Sonbahar yastıklarım sarı, turuncu sonbahar renklerini tercih ederdim. Kış yastıklarım baharı anımsatmasını isterdim, zira her kış baharı müjdeler. Bazı tekstil firmaları da benim gibi düşünmüş anlaşılan çok güzel, yaz, sonbahar, kış, ilkbahar yastık serileri olarak sunmuş yastık sevdalılarına.
Biz kadınlar ev süslemeyi severiz, oturma odamızın vazgeçilmez aksesuarıdır kırlentler. Bulunduğu ortama yumuşak bir hava verir. Oda takımı dantelinin adeta yan koludur,tamamlayıcı unsurdur. Kültürel zenginliğimiz olarak yüzyıllarca devam edeceği kesin .

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.