KadincaSayfa.Com

Havlu Kenarı Modelleri

Havlu Kenarı Modelleri

Merhaba, havlu kenarı modeli ve modelleri ile sizlerleyiz.  Bir tane anlatımlı modelimiz var, kelebek motifli havlu kenarının yapımı tığ işi bilen bayanlar için çok kolay gelecektir. Sizler için derlediğimiz galeride çok farklı modeller bulabilirsiniz.  Modern modellerden, klasik modellere kadar geniş bir yelpaze hazırlamaya çalıştık çok zevk alarak galerimizi izleyeceğinize eminiz.

Kelebek Desenli Havlu Kenarı Anlatımı

Kelebekli havlu kenarı renkli ve beyaz dantel iplikler ile ve 21 numara tığla ile yapılır. 30 zincir yapıp tekrar dönelim 2 adet kutucuk örüp 5 zincirle bir adet köprü kuralım sonra , 5 adet kutucuk daha örelim. Dönüşte en baştaki kutucuğun içerisine 4 adet dolgu işleyerek 4 tane kutucuk yapalım. Köprünün içine 5 defa zincirle battıktan sonra tekrar 5 adet zincirle çıkalım. Şimdi, 2 adet kutucuğu kenarda olacak şekilde hep aynı biçimde devam edelim. Dönüşte ise yine örümceğin üstüne 5 adet zincir ile köprü kuralım ve 3 adet kutucuk işleyip 4 adet dolgu yaptıktan sonra 4 adet zincir çekelim.
Ve bir önceki sıradaki dolgunun üstüne girerek daha sonra doldurmak için bir köprü hazırlayalım. Şimdi, başa dönelim ve yine bir önceki kutucuğa dolgu işleyip 2 adet kutucuk yapalım ve üst kısım hep aynı örümcek ve 2 adet kutucuk olarak devam edecek. Yine dönüşte tek kutucuk işleyip diğerine dolgu yapalım. Sonra 4 tane zincirle önceki sırada ördüğümüz dolgunun üzerine girelim ve bu oluşturduğumuz köprünün içerisine 3 adet dolgu, 4 adet zincir, 3 adet dolgu işleyip 7 tane zincirle yine 2 sıra önce hazırladığımız köprünün içerisine 3 adet dolgu, 4 adet zincir ve 3 tane dolgu işleyelim. 5 adet zincirle dönelim ve aynen 3 adet dolgu, 4 adet zincir, 3 adet dolgu örelim. 7 tane zincirle geçtikten sonra diğer tarafada aynı örgüyü yapalım ve 2 kutucukla havlu kenarının üst kısmına geçelim. Dönüp 3 kutucuk örüp 3 dolgu, 4 zincir, 3 dolgu tekrarlayalım. Yine aynı dolgular ile dönüp 3 adet kutucukla havlu dantelimizin üst kısmına çıkalım ve 4 kutucukla inelim.
Kelebek Dantelli Havlu Kenarı Modelleri Sonra ilk yaptığımız gibi en baştaki kutucuğa dolgu yapmaya devam edelim. Aynı örgü şeklini sürekli havlu kenarımız uzunluğunda tekrarlıyalım. Daha sonrada renkli ipimiz ile dolguların üzerinden geçip ortadaki zincirleri toplayarak kelebek modelimizi oluşturalım. ve değişik, kolay ve güzel bir model olan kelebekli havlu kenarı örneğimiz naylon iple örüldüğünden ütüde gerekmeyecektir.

Kelebek Havlu Kenarı Modeli
Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.