KadincaSayfa.Com

Çocuklarınızı Doğal Yollarla İyileştirin!

Çocuklarınızı Doğal Yollarla İyileştirin!

Doğal Yollarla İyileştirinÇocuklarınızı Doğal Yollarla İyileştirinÇocukların hafif ateşlenmesi ve ufak tefek kırgınlıklar’ da hemen ilaca başvurmak yanlıştır.
Ilaç yerine doğal yöntemlerle hastalıkları çözebileceğinizi biliyor muydunuz.Gerek çocuklarını gerekse kendiniz için hayatı kolaylaştıracak doğal çözümleri sizler için araştırıp oldukça faydalı bir galeri hazırlarım.
ATEŞ:
ATEŞ Çocuk ateşliyken Soğuksu şok etkisi yaratacağı için suyun fazla soğuk olmamasına dikkat edin. Unutmayın ki yüksek ateş özellikle küçük çocuklarda oldukça tehlikelidir ve düşünmeyen ateşte mutlaka uzman bir hekime başvurmanız gerekir.
Çocuğunuzun burnu tıkanırsa:
Çocuğunuzun burnu tıkanırsa
Birçok anne baba bilir ki çocukların en büyük sorunu özellikle de bahar aylarında burun tıkanıklığıdır. Eğer çocuğunuzun burnu sık sık tıkanıyorsa burun açıcı spreyler denemek yerine soğanı kullanabilirsiniz. Soğanı dört parçaya dilimleyin ve çocuğunuzun yattığı mekanın yakınına yerleştirin. O Keskin koku sayesinde mutlaka burun tıkanıklığı minimuma inecektir. Ayrıca ilaçlı spreyler yerine Eczaneden satın alabileceğiniz Deniz suyu spreyini de önerebilirim.

Çocuklarda araba tutması:
Araba tutması
Özellikle uzun yolculuklarda araba tutması küçük çocuklarda en çok karşılaştığımız sorunlar arasında ilk sıralarda yer alır. Eğer sizin de çocuğunuz bu tür yolculuklarda rahatsızlık duyuyor ise araba tutması için ılık zencefil çayı içebilirsiniz.
Yola çıkmadan önce ılık zencefil çayı hazırlayarak çocuğunuza içirmek gerekiyor. Bir çay kaşığı ince rendelenmiş Taze zencefili yaklaşık 100 miligram su ile demleyin ve az bir miktarda bal ekleyin. Bu sayede araba tutmasını minimuma indirebilirsiniz.
Yola çıkmadan en az 30 dakika önce vermelisiniz. Bu karışım ile uzun yollarda hem çocuğumuz hem de kendini rahat edeceksiniz.

Sinek ve böcek ısırıkları:

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sinek ve böcek ısırmaları kabusunuz oluyor. Böcek
ve sinek ısırıklarında başvurmanız gereken doğal çözüm kesinlikle karbonat sevgili bayanlar.
1 yemek kaşığı su ve bir çay kaşığı karbonat karıştırarak bir macun haline getirip sinek ısırılan yerin üzerine sürün. Formül sayesinde kaşıntı ve kızarıklık azalacaktır.

Sivilceleri için doğal çözüm :
Sivilceleri için doğal çözüm

Öksürük:
Bebekler ve çocuklarda en çok görülen sağlık sorunu kesinlikle öksürüktür. En ufak bir öksürük yüzünden zararları oldukça fazla olan öksürük şuruplarının yönelmeyin derim sevgili anneler. Öksürük şurupları yerine 1 yaş üstü bebeklerde bal ve zencefil Tercih edebilirsiniz. Bal ve zencefilli çay karışımını küçük bebeklerde bir çay kaşığı kullanabilirsiniz. Yaş yaş büyüdükçe miktarı arttırabilirsiniz. Ama unutmayın bir yaşının altında bebeklerde bu tarz doğal ürünleri kullanmak için mutlaka doktoruyla iletişim halinde olmanız gerekir.

Kabızlık sorunu:
Kabızlık sorunu
Yine çocuklar ve bebeklerde en çok görülen problem olan kabızlık sorununa doğal çözümler bulacağız.Çocuklarda kabızlık problemi için önerebileceğim en iyi formül kesinlikle mor erik kompostosu… günde en fazla 2 çorba kaşığı belirlenen mor erik kompostosu ile çocuğunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerde gaz sorunu:

Bebeklerde gaz sorunu

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.