KadincaSayfa.Com

Çocuk Sahibi Olmayanların, Olanlara Söylediği 11 Sinir Bozucu Şey.

Çocuk Sahibi Olmayanların, Olanlara Söylediği 11 Sinir Bozucu Şey.

Çocuk sahibi olmaya dair en büyük gerçek, ister anne olun isterseniz baba olun, hayatınızın bundan sonra asla aynı olmayacağıdır. Alışkanlıklarınız, sosyal hayatınız bunlardan bazıları. Küçük bir bedenin sorumluluğunu üstünüze aldığınızda hayatınızda birçok şey değişiyor. Ebeveynlerin yabancı olduğu bir konu değil bu. Başkaları içinse, özellike çocuk sahibi olmayan kişiler için, bu gerçeğin farkına varmak bir hayli zor. Onlar için ebeveyn olmak dünyanın en kolay işi. Sanki daha önce tecrübe etmişler gibi… Çocuk sahibi olmayanların, benim gibi çocuk sahibi olanlara söyledikleri ve son derece sinir bozucu şeylerin listesini hazırladım. Bunların neler oldukları ve kulağa ne kadar sinir bozucu geldiklerini öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

1. “Bugün çok yoruldum.”

Gerçekten mi? Dün gece kaç kez bebek ağlamasına uyandın? 4 yaşındaki çocuğunda gecenin köründe yanına gelip tuvaletten canavar sesi geldiğini ve korktuğunu söyleyip ağladı mı? Hayır mı? Ben de öyle düşünmüştüm.

2. “O kadar çok işim var ki; hangi birine yetişeceğim?”

İnanın bana, çocuğunuz olduğunda, o kadar boş zamanımda ne yapmışım diye soracaksınız.

3. “Altı saatten fazla uyumana gerek yok.”

6 saat? Kesintisiz? Bizim gibi çocuğu olanların çocukları olmayanlardan daha yorgun olduğu kesin. Üç yıl boyunca iki saat aralıksız uyuyamamak bunlardan biri. Sen, altı saatlik uykunun tadını çıkar.

4. “Anlıyorum seni. Ben de köpek besliyorum.”

Eminim köpek beslemek çok zordur. Ama lütfen köpek beslemeyi ve köpeği dışarıya çıkarmayı 24 saat boyunca bir bebekle ilgilenmekle kıyaslamayın.

5. “Neden bir arkadaşından yardım istemiyorsun?”

Hemen arıyorum. Selin, Gizem, Pelin, Gamze ve Merve cumartesi gecesi eğlenceli bir şeyler yapmak yerine sürekli ağlayan bebeklerimle ilgilenmekten zevk duyacaklardır.

6. “Çocuğum olursa, şunu yapmasını yasaklayacağım.”

Televizyon izlemesini mi? Abur cubur yemesini mi? Playstation oynamasını mı? İnan bana ben de aynı şeyleri söylemiştim. Ama hiçbir şey beklediğim gibi gerçekleşmedi.

7. “Gece dışarıya çıkıp biraz eğlenelim mi?”

Çok komik! Benim lügatımda “eğlence” diye bir kelime bulunmuyor artık.

8. “Solgun görünüyorsun. Hasta mısın?”

Gecenin köründe susmak bilmeden ağlayan bir bebeğin olsa sen de benden daha iyi görünüyor olmazdın inan bana.

9. “O dizinin son bölümünü izledin mi?”

Hayır. En son çıkan dizileri, filmleri ve kitapları takip edemediğim için beni mazur göreceksin artık. Bensiz hayatta kalamayacak olan küçük bir çocuk büyütüyorum.

10. “Eskiden hep dışarıya çıkardın.”

Cumartesi gecesi evde oturmak sana sıkıcı geliyor biliyorum ama diskoya bebek arabası almıyorlar!

11. “Bütün gün evde oturup çocuklarla ilgilenmek eğlenceli olmalı.”

Evet, zaten bütün gün oturuyorum. Her odanın tozunu almak dışında bebekleri emziriyorum, bezlerini değiştiriyorum, kıyafetlerini yıkıyorum, tekrardan bezlerini değiştiriyorum, tekrardan emziriyorum, evi temizliyorum, emziriyorum, bebeklerle oynuyorum… Aslında tatil gibi…

Okuduklarınızla hiç karşılaştınız mı? Paylaşın, belki bunları söyleyenler görür ve bir daha söylemezler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.