KadincaSayfa.Com

Beze Tarifi

Beze Tarifi

Özellikle pastanelerde çokça görmeye alışkın olduğumuz ve çok sevilen bezeyi şimdi size evinizde sevdikleriniz için yapmanızı sağlayacak tarifini sunuyorum. Beze yapmanın püf noktalarına gelecek olursak, içine koyacağımız yumurtanın sarısını kesinlikle beyazına kaçırmamamız gerekmektedir.  Şekeri ilave ederken yavaş yavaş ilave ediyoruz, şekerden önce bir fiske tuz atalım ki Bezeleriniz daha çok kabarsın. Bezelere şekil verirken sıkma torbası kullandık biz, çünkü el ile bu şekli vermek çok zor. Çok basit ve ucuz bir sıkma torbası alarak bunu yapabilirsiniz, yağlı kağıt üzerine yapalım belli bir aralık vererek sıkma işlemini yapalım. Fırını önceden 100 dereceye ayarlarsak çok güzel pişmesini sağlar hemen bir kabuk oluştururmaya başlıyor ve 1 saat 15 dakikada pişiyor bezelerimiz.  Bezelerin olup olmadığını anlamak için bezenin soğumasını bekleyip kıralım bezeyi, içini elimizle bastırarak yumuşaklık yoksa pişmiş olduğunu anlarız. Eğer saklayacaksanız, tamamen soğumasını bekleyip yaklaşık 4-5 saat oda ısısında bekledikten sonra bir kavanozda saklayabilirsiniz.  bezeleri çok farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz, pasta süslemede, tatlı süslemede kullanabilirsiniz. Eğer pastanın üzerine kullanacaksanız mutlaka krem şanti süslemesini yaptıktan sonra en son servis etmeden önce bezeleri koymanız gerekiyor. Yumuşadığı zaman bunlar tamamen ıslanır o yüzden en son koyarsanız çok daha iyi olur.

 Beze Malzeme Listesi

1 su bardağı toz şeker
2 adet yumurtanın beyazı
Bir fiske tuz

beze

 

Beze Tarifi

Yumurtanın beyazlarını, cam ya da çelik bir kase içerisine koyunuz. Şeker ile tuzu da içerisine ekleyiniz. Çırpıcı tel ile yada mikser ile, yumurta beyazını ve de şekeri katılaşarak kar gibi olana kadar iyice çırpınız.
Fırınınız ısıtınız. 100 derecede ayarlayınız.
Hazırlanan karışımı krema sıkma torbasının içerisine doldurunuz.
Fırın tepsinize yağlı kağıdı seriniz. Krema sıkma torbasına koyduğunuz karışımdan cevizden daha iri parçalar şeklinde tepsinize sıkınız. Bezeler katılaşıp hafifçe pembeleşene kadar pişiriniz.
Afiyet olsun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.