KadincaSayfa.Com

Bahar temizliği yapıyorum..

Bahar temizliği yapıyorum..

Nihayet kış bitti bahar güzel yüzünü gösterdi. Ama o ne? Ev çok kirli, kışın ben bu evde mi oturdum? Sorusunu akıllara getiriyor, hemen panik olmayın sadece güneş çıktı ve tüm kış boyunca eve çekilip oturduğunuz için doğal olarak derinlemesine bir temizlik istiyor eviniz sadece. Kolları sıvayıp bahar temizliği yapmanızın tam vakti, bahar temizliği yaparken çok işinize yarayacak ip uçları vereceğiz sizlere. Umarız verdiğimiz bu pratik bilgiler, işinizi bir nebze hafifletir. Evet hadi kolları sıvayın ve başlayın bahar temizliğine.
Örneğin abajurları temizlemek zordur, hani giysilerimizde kullandığımız yapışkanlı rulolar var ya işte onlar inatçı tozlardan kurtulmak için iyi bir yol. Aynalar için de, tıraş köpüğü birebirdir, o canınızı sıkan lekelerden ve aynı zamanda aynadaki buğulanmanın da önüne geçecektir. Çelik tencereler hemen hemen her evde vardır, çelik tencereler çok çabuk leke olur, eğer pırıl pırıl görünmesini istiyorsanız bir beze çok az zeytinyağ damların ve bu bezle silin. Daha sonra da bir havlu bezle tekrar silin, pırıl pırıl olacaklardır. Evcil hayvan besleyenlerin en büyük sorunu her yere yapışan tüylerdir. Bunun içinde lastik eldiveni ıslatın ve elinizle yüzeyi aşağıya doğru kaydırın. En inatçı kirler sanki fırınların çevresinde ve içinde birikmiştir, etkili bir solüsyon tarifi vereceğiz bu noktada size. Aynı zamanda bu solüsyon çok sağlıklı evde kendiniz yapacaksınız, bir sprey şişesine su ve soda bikarbonat ekleyin ve karıştırın, eğer yağ ve kirlerin çıkmayacağını düşünüyorsanız karışımın içine bir miktarda sirke ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız solüsyonu tüm fırının içine sıkın ve bir gün bekletin, ertesi gün silin. Musluk temizliği için, sirke çok işinize yarayacaktır, aynı şekilde bir pamuğa batırdığınız sirke biriken kir ve kireç artıkalrını temizleyebilirsiniz. Yaz geldi havasız kalan eşyalar kokmaktadırlar, yataklarınızı havalandırmanın çok imkanı olmayabilir. Peki ne yapabiliriz kokulardan kurtulmak için. Çok basit, yatağınızın üzerine kabartma tozunu serpin ve mümkünse bir gün bekletin sekiz saatte yeterli gelecektir. Süre sonunda elektrik süpürgesi ile çekin. Göz bebeklerimiz çocuklarımızın oyuncaklarını bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Yalnız pilsiz olanları tercih edin. Aynı şekilde ev eşyalarınızı da bu şekilde temizleyebilirsiniz.

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica