KadincaSayfa.Com

Ayağınızdaki ödemi yok edecek basit ama etkili ev yapımı inanılmaz yöntem!

Ayağınızdaki ödemi yok edecek basit ama etkili ev yapımı inanılmaz yöntem!

Ayak iltihabı, ayakta durmak veya uzun süre oturmak, antidepresanlar, varisler, kan basıncı, sıvıların tutulması, malnutrisyon, alerji vb. Gibi birçok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir.

İdeal olan şey aktif kalmak ve bacaklarınızı kullanmaktır. Bu, gelişmiş ve doğru bir kan dolaşımı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Yürüyüş, bisiklet sürme veya yüzme bacaklar için en iyi egzersizlerden bazılarıdır. Ayakkabı rahatlığı da önemlidir ve büyük bir etkiye sahiptir.

Bu yazımızda size ayağınızdaki şişliği ev yapımı çarelerle nasıl ortadan kaldırabileceğinizin 6 yolunu anlatıcaz.

1.Tuz

Bir kovayı ılık su ile doldurun ve bir miktar tuzla karıştırın. Bu karışıma ayaklarınızı daldırın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ayaklarınızı kurutun ve doğal yağ veya krem kullanarak dairesel hareketlerle ovun.

2.Adaçayı ve Biberiye

Çaydanlığa kaynatmak için biraz su koyun. Sonra adaçayı ve biberiyeyi de ekleyip 15 dakika daha kaynatın. Bu çayı ayağınızı daldıracağınız hazneye boşaltın. Bir süre soğumaya bırakın ve sonra ayağınızı bu suda 25 dakika dinlendirin.

3.Nane

Biraz su kaynatın ve birkaç nane yaprağı ekleyin birkaç dakika daha kaynatın ve çayınızı ayağınızı daldıracağınız hazneye boşaltın soğumasını bekleyin. Ayaklarınızı çayda 15 dakika dinlendirin. Daha sonra onları kurutun, masaj yapın ve daha iyi nemlendirme için biraz doğal yağ veya krem koyun.

4.Papatya

Biraz suda kaynatmak için papatya çiçeği koyun. Yeterince kaynattıktan sonra çayı bir kova içine koyun ve soğuduktan sonra ayaklarınızı daldırın. Ayaklarınızı çayın içinde 20 dakika dinlendirin.

5.Yulaf

Bir miktar yulafı ılık suyla aynı kovaya koyun ve bu karışımda ayaklarınızı 15 dakika dinlendirin.

6.Zeytin yağı

Zeytinyağı kullanarak ayaklarınızı hafifçe masaj yapın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.