KadincaSayfa.Com

Ahşap Boyama Pano Örnekleri

Ahşap Boyama Pano Örnekleri

Ahşap boyama sanatıyla bizlerde kendi zevkimize uyumlu objeler yapabiliriz. Bu teknik ve sınırsız renk seçenekleri ile farklı bir dünyaya adım atmak ister misiniz? Bu arada yaratıcılığınızı geliştirip, kendinizi ustalaştırma yolunu da açmış olursunuz.

Ahşap boyama için ne tür fırçalar kullanılır?

Kalın telli fırçalar veya kalın kılla fırçalar olmamalı, neden? Çünkü boya iz bırakmasın objenin üzerinde diye, bunun yerine ipek kıl dediğimiz yumuşacık kılla fırçaları tercih ediyoruz . Büyük zeminlerde genellikle geniş ağızlı fırçaları kullanıyoruz. Ama eğer bir kıyı köşe boyanacak sa ince fırçalar bu işi görecektir. Bu fırçaları yassı fırçalar ve yuvarlak uçlu fırçalar ayırabiliriz. Yuvarlak uçlu fırçalar küçük çizgiler çekmekte kullanılır. Yassı fırçalar, düz şeritler çekmekte ve ayrıca dikey hale getirip yine düz çizgi çekmekte de kullanırız. Fırçanın büyüklüğü ile objenin büyüklüğünde objenin büyüklüğü önemli. Eğer çok büyük bir obje boyuyor sak   geniş ağızlı bir fırça kullanılmalı.

Ahşap boyamada kullanılan boyaların özellikleri nelerdir?

Ahşap boyamada kullanılan boyaların özellikleri su bazlı olması, su bazlı kullanılmasının nedeni, kokusuz ve zararsız boya olmalarıdır. Ve tabi ki çabuk kurumlarıdır, eğer yağlı boya kullanırsak yağlı boya çok uzun sürede kuruduğu için kullanımı bizim için zor olur.Bu boyaları her yerde bulamayız tabi su bazlı boyaları, kırtasiyelerde bulma imkanınız var. isterken su bazlı boya diye istemelisiniz. İyi bir boyayı nasıl anlarsınız? Fırçanıza aldığınızda akışkan, rahat sürülebilen, kokusuz bir boya olmalıdır. Tabağımıza döktüğümüz bir boyayı fırçamızı daldırdığımızda çok rahat fırçamız hareket edebilmeli ve kaldırdığımızda hafif akışkan olmalı.

Ahşap boyarken süslemeler hangi malzemelerle yapılabilir?

Boyadığımız ahşabın üzerinde muhtelif süslemeler kullanabiliriz. Bu birazda size kalmış sizin yaratılışçılığının kalmış, polyesterden yapılmış küçük objeler, seramikten yapılmış küçük objeler olabileceği gibi mercimek tanesi, bulgur nohutu bile kullanabilirsiniz.

Ahşap boyama severler, sizler için değişik modeller seçtim. Umarım beğenirsiniz.

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birine tıklayarak GALERİMİZE gidebilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.