KadincaSayfa.Com

Hiçbir Avukat Savunmak İstemedi

Hiçbir Avukat Savunmak İstemedi

Hiçbir Avukat Savunmak İstemedi

5 Mart’ta Konya Karaman’da şehrin en önemli okullarından biri olan, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda sınıf öğretmeni Muharrem B., Ensar Vakfı ile Karaman İmam Hatip Okulları Mezunları Derneği (KAİMDER) ait olduğu ileri sürülen yurtlarda barınan 10 erkek öğrenciye ‘cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı.

Henüz yaşları 13 ile 16 yaş arasında olan on erkek öğrencinin cinsel istismara uğradığı olay, mağdurlardan birinin okula gitmek istememesi üzerine ablası tarafından Konya’da psikologa götürülmesiyle patlak verdi. Mağdur olan öğrenci halen kalmakta olduğu yurttaki öğretmeninin müstehcen görüntüler izlettiğini söylemesi üzerine psikolog durumu Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Olay yerinin Karaman olduğu için, soruşturma dosyası, yetkisizlik kararıyla Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi ve Karaman Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesiyle dava süreci hızla ilerlemeye başladı.
Hiçbir avukat savunmak istemedi

20 Nisan’a duruşma günü verildi, ancak bu arada ön duruşmalarla mağdur olan çocuklar dinlenildi. Bugün mahkemeye çıkacak olan 600 yıla yakın hapsi istenen sanık Muharrem B., ‘kasten yaralama’ ‘çocuğu müstehcen yayınları okumaya ve seyretmeye teşvik’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi Hürriyet yoksun kılma’, ‘çocuğun cinsel istismarı’ gibi bir dizi suçlamayla bugün hakim karşısına çıkıyor. Mağdurlardan 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel istismar, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etmekten yargılanılacak olan Muharrem B., yi Hiçbir Avukat Savunmak İstemedi, Baro Başkanı Avukat Oktay Yılmaz, “Avukat arkadaşlarımız doğal olarak böylesi iğrenç bir olayda sanığın yanında değil karşısında yer almak istediler. Ancak CMK gereği biz bir avukat arkadaşımıza bu görevi verdik. Kendisi kabul etmedi. İki gün boyunca süren ikna çabalarımız sonucunda zorunlu olarak kabul etti” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yandex.Metrica