KadincaSayfa.Com

Çok Güzel Ve Pratik Bayan Patik Modelleri

Çok Güzel Ve Pratik Bayan Patik Modelleri

Patik, ayakkabı görüntüsünde yün iple örülen çoraptır. Patikler daha çok bebekler için örülür. Anadolu da çok soğuk yörelerde bayanlar 5 şişle harika modeller kendilerine tasarlamışlardır. Günümüz kadını tığ ve şişle şık ve zarif modeller tasarlayıp soğuk kış günlerinde ayaklarını sıcak tutmanın yolunu bulmuşlardır. Eğer sizde soğuk kış günlerinde ayaklarınızı sıcak tutmak istiyorsanız. Aşağıdaki modellerden deneyebilirsiniz. Size bir tane bayan patik modeli vereceğiz yapımı yaklaşık 15 dakika sürüyor. Çok değişik ve çok güzel bir model, aslında bebek patiği kadar kolay yapımı sadece bir tane püf noktası var.  Patikler güzel bir model olunca daha da güzel oluyor çünkü ayakta duruşu da çok önemlidir, vereceğimiz bu patik modeli ayakta inanılmaz güzel duruyor.
Bu model ayak numarasına göre değişiyor, örneğin 64 ilmek ile başlanan bir patik 36 numara ayaklı kişiye tam oluyor. Bu patiği 5 numaralı şişle örmenizi öneririz orta kalınlıkta bir yünle. 64 ilmekle başlayalım, 7 diş haroşo örelim, daha sonra sağda 27, solda 27 ortada 10 ilmek bırakıyoruz. Yapacağımı patiği bebek patiklerinden ayıran özellik, bebek patiklerinde burunu çıkarken hep kenarlardan eksiltiriz. Ama bayan patiğinde. Şöyle ki 26 ilmeği ördük yandan 3 tane ilmek alıp (bir tanesi de ortada ki 10 ilmekten olacak) bu kesim işlemi sadece bu sırada olacak. 3 ilmeği kestikten sonra 9 ilmek örelim onuncu ilmeği takip eden 2 ilmeği beraber alalım yani yine 3 ilmek alacağız keseceğiz ve şiş sonuna kadar örelim. By sıradan sonra burun kısmına gelince 1 tane ilmek keseceğiz her iki yandan bilek kısmına gelene kadar. 36 ilmek kısmına gelene kadar öreceğiz, bilek kısmında bağcıkları mızı geçirmek için yuvaları oluşturmak için bir tane örüp üzerine dolayıp 2 ilmeği birlikte alıyoruz dönüşte bir sıra ters örüyoruz ve örğümüzü kesip kapatıyoruz. Aslında bu tamamen bebek patiği gibi görünüş olarak, bir püf farklı ile.
Çok güzel bayan patik modeli-resmi

Tüm fotoğraflarımızın büyük halini görebilmek için aşağıdaki fotoğraflardan birini tıklayarak GALERİMİZİ gidebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.