Hipnoz İle Zayıflamak

Zayıflamak için diyet yapmak, doğru mudur?

Kesinlikle yanlıştır, bu konu ile ilgili çok güzel bir cümle var, “Kilo almak istiyorsan, diyet yap” Diyet yapmak yerine kilo almanın sebepleri üzerine çalışmak gerekir. Dolayısı ile siz ben neden kilo alıyoruma bir bakın, yani bir şeyi yemeğe giderken bir durun, gözünüzü bir kapatın derin bir nefes alın ve deyin ki ben şimdi neyi doyuruyorum. Kendimi mi doyuruyorum? Karnım mı aç? Ruhumu mu doyuruyorum? Yani o anda siz duygu dünyanızı değiştirmek için yemek yiyorsanız, burada hiç bir şey kar etmiyecek mutlaka ve mutlaka bir uzmana görünmelisiniz.

Hipnoz İle Zayıflamak

Hipnozla zayıflama tekniğinden, kimler yararlanır?

Herkes Hipnozla zayıflama tekniğinden yararlanabilir. Çok küçük çocuklar, 9-10 yaşından dah küçük olan çocuklar da biraz daha konuya hakim olmak gerekir. Herkes hipnozla zayıflama tekniğinden faydalanabilir. Çok kuşkucu, her şeye kaygı ve kuşku ile bakan hipnoza kuşlarla yaklaşan insanda da sonuç alınabilir. Bununla beraber bu insanlar da belki diğer insanlara göre zayıflama süresi biraz uzayabilir. Ama sonuç olarak bu kişilerde de sonuç alınır, hipnozla çalışmalarda en başarısız olabilecek hal seansların bir kaç seans daha uzaması olacaktır sadece. Sonuç olarak kilo ile ilgili bir derdi olan kilo ile ilgili bir sıkıntısı olan herkes bu yöntemden faydalanabilir.

Hipnoz ile nasıl zayıflanır?

Hipnozla zayıflama çalışmaları iki biçimde yapılır, 1 tanesi telkin vererek kişiyi zayıflatma şeklidir. Mesela kişiye gün içinde yadiklerinin yarısını yiyeceksin, günde üç öğün yemelisin gibi bir takım telkinlerle kişinin bu telkinlere uyması sağlanır. Diğer bir yöntemde hastanın bedeninde ki duygularına odaklanarak yemek yeme sebebini bulup, neden ortalamanın üstünde iştahı var? Neden bu doygunluk hissine yabancılaşmış? Bu nedenleri bularak sebeplerine ulaşıp buralarda çalışma yapılan regresyon hipnoterapisi çalışma alanıdır. Bu çalışmaların ikisinin kullanılması en doğru olanıdır aslında, yani kişinin sebepleri ile çalışıp mesela tatlıya çok düşkün bir kişinin neden kaynaklandığını bulup ona göre çalışma yapmak en doğru tedavi yöntemidir. Çalışmalarda gözlemlediğimiz nedenler arasında en çok hayal kırıklığına bağlantılı kişinin hayal kırıklığını bulup bu hayal kırıklığı ile çalışıp, daha sonra telkin vermenin en sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünüyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica