Yüz estetiğinde kaşların önemi

Yüzümüzün ifadesini belirleyen, farkında olmasak da kaşlardır. Kaşlar yüzümüzdeki en önemli yapılardan birisidir. Kaş şekliniz sizi mutlu, mutsuz, yorgun, sinirli gösterebilir. Bu özellikle makyaj yaparken ön plana çıkar, kaş yapısının ve gözkapağının önemi daha çok meydana çıkmaktadır makyaj yaparken. Zaman zaman kaş modası olur, ince kaş kalın kaş gibi.
Kaşlarınızın şekli ve boyutu, sizi olduğunuzdan daha genç veya daha yaşlı göstermeye neden olan, oldukça önemli bir fonksiyona sahiptir. Aslında düşük kaşlar kadınları daha genç ve çekici gösterir. Zira en dikkat çeken kaşlar araştırıldığında, kaşların iç taraflardan düşük başlayıp, göz seviyesinde düz ve hafif kalkık, dış kenarı ise daha yukarıda olan kaşlardır. Yaşlı kişilerin kaşlarına bakıldığında ise, kaşların iç kısmını daha yüksek olduğu, göz seviyesinde daha en yukarı noktaya geldiği, dış kenarlarının da daha düşük notada olduğu görülür. Günümüzde yapılan estetik kaş kaldırma, estetik alın germe gibi estetik ameliyat türleri, aşırı kalkık kaşlara sahip olmak için tercih edilir hale gelmiştir. Ancak bu durum aslında kadınları daha yaşlı gösterebilmektedir.

kas-kaldirma-estetigi

 

Kaş Estetiği için tercih edilecek yöntemler nelerdir?

Lazer epilasyon ile kaş şekillendirilmesi
Digital kıl dolum tekniği ile kaş çizilmesi (Kaş Kontürü)
Botoks ile kaş estetiği
Dolgu İle kaş estetiği
İple askılama ile kaş estetiği
Kaş ekimi
Kaş kaldırma operasyonu ve göz kapağı estetiği

kaş-estetik

Estetik kaş kaldırma ile yapılan kaş kaldırma işlemlerinin sonucunun yüz hatlarınıza uyumlu olması ve sizi olduğunuzdan daha genç göstermesi gerektiğini unutmamalı ve buna uygun bir kaş kaldırma estetiği yaptırarak, doğal görünümlü, normal sınırlar içersinde kaldırılmış bir kaş şeklini tercih etmelisiniz Günümüzde botox ile kaş estetiği, dikiş ile kaş estetiği, şakak germe estetiği ile birlikte yapılan kaş estetik ameliyatları yapılmaktadır. Kaşlarınızı kaldırtmak istiyorsanız, estetik kaş kaldırma ameliyatında ortalama 1 ila 1,5 saat arası süren bir ameliyat süresi geçirirsiniz. Estetik kaş kaldırma ameliyatı sizin ve doktorunuzun ortak kararı ve yapılacak başka estetiklerin olup olmamasına bağlı olarak lokal veya genel anestezi yöntemi ile yapılır. Estetik kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorsanız, doğal ve yüz hatlarınıza en uygun kaş şekline sahip olmak, herhangi bir sağlık sorunu yaşamamak için kesinlikle donanımlı ve alanında uzman doktorların olduğu bir hastane ortamında olmasınız. Estetik kaş ameliyatı olduğunuzda hastanede yatmanız gerekmez ve ameliyattan sonraki 1-2 gün hafif derecede ağrı hissedebilirsiniz. Pansumanlarınız varsa 2 gün sonunda gidip aldırabilirsiniz ve dikişleriniz alınması gerekiyorsa ortalama 10 gün sonra dikişlerinizi aldırmak üzere tekrar hastaneye gidebilirsiniz. Estetik kaş kaldırma ameliyatından 2 ila 5 gün sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica