Yolcular Çocukları Ağlayan Anneden Şikayetçi Oldular – Bir Anne Bakın Her Şeyi Nasıl Değiştirdi

Uçak ile seyahat etmek bazen güzel bazense de yorucu bir tecrübe olabiliyor.Uçağa çocuklarıyla gelen ebeveynler ise her daim çocuklarını kontrol etmek zorunda kalıyorlar. Kendi yorgunluklarını bir kenara bırakıp diğer yolculara rahatsızlık vermesin diye kendi çocuklarıyla ilgileniyorlar.

Uçak veya otobüste daha önce bebek veya çocuk ağlamasına tanıklık etmişsinizdir.Kesha Bernard, Seaatle’da Alaska Airlines’ın uçağına bindi.Kendisi de bir anne olan Kesha, diğer yolcuların bir anneye ve çocuklarına nasıl davrandığını görünce çok kızdı.

Dayanamayarak olaya dahil oldu.İki çocuk annesi Kesha Bernard uçağa bindi. Uçaktaki bir başka anne de çocuklarını susturmakta güçlük çekiyordu. Diğer yolcular, çocuklardan rahatsız olmuşa benziyordu.Kesha, tek başına çocuklarını susturmak zorunda olan anneye yardım etti. Olaya ait fotoğraflar çekip Facebook’ta olanları anlattığı bir gönderi paylaştı.

İşte annenin yazdıkları:

“İşten izin alınca çocuklarını da yanıma alıp tatile gitmeye karar verdim. Çocuklarımdan biri kucağımda yatıyordu. Çocuğu olan kişiler için gayet normal bir durum.

Çocukları büyütmek yıllarınızı alıyor. 3 ve 4 yaşlarında iki çocuğu olan bir anne olarak bunu çok iyi biliyorum. Çocukların bazen sinir bozucu olabileceğini de biliyorum.

Sabah 5:45’te Seattle’da Alaskan Airlines’ın 674 sefer sayılı uçağına bindim. Sağıma ve soluma çocuklarımı oturttum. Hiç sevmesem de orta koltukta uçacaktım. Uçakta hiç boş koltuk yoktu. Birden bir bebek ağlamaya başladı.

Bebek ağlamasına alışık olduğumdan görmezden geldim. Etrafımdaki herkes rahatsız olduklarına dair hareketler yapmaya başladılar. Sonra iki çocuk daha ağlamaya başladı. Anne olduğumdan böyle durumlarla ben de karşılaştım ve yadırgamadım.

Diğer yolculardan biri anneye bir şeyler söylemeye başladı. İki çocuğunun ağlamasının yanı sıra diğer çocuğu da kadının koltuğunu tekmeliyormuş. Anne birden ‘Bunu yaptığınıza inanamıyorum’ dedi. Muhtemelen çocuktan şikayetçi olan kadın çocuğun bacağına vurmuş olmalıydı.

Bütün bunlar olurken hostes durumu izlemekle yetindi. Kılını bile kıpırdatmadı. Bir arkadaki yaşlı adam da ‘Çocukları disiplin etmezseniz işte böyle olur’ dedi.
Düşünün. Uçak tamamen dolu. 15 dakika boyunca yakınlarındaki birinin kadına yardım etmesini bekledim. Kimse hayıflanmaktan başka bir şey yapmadı.

Üç çocuklarıyla başa çıkmakta zorlanan anneye bir yandan laflar atan yolcuları görünce çok sinirlendim. Bir bebek ağlıyor, bir çocuğu ağlıyor bir diğeri de öndeki kadının koltuğunu tekmeliyordu. Yine bu sırada yetişkin bir kadın kulaklarını tıkarmış gibi yaparak hayatımda gördüğüm en sinir bozucu mimiklerle anneye rahatsız olduğunu göstermeye çalışıyordu.

Ben de hemen uzakta olmasına rağmen anneye yardım etmeye gittim. İnsanların kendisine verdiği tepkilerden dolayı anne sakinliğini koruyordu. Ben olsam kesinlikle ağlamaya başlardım. Hemen yanına gidip bebeğini kucağıma aldım ve çok sevindi. Bebek ilginç bir şekilde ağlamayı bıraktı. Bebeği de yanıma alarak koltuğuma geçtim.

Bebek kucağımda uyuklamaya başladı.

Anlatmak istediğim şey herkesin bu gibi durumlarda daha anlayışlı olması gerektiği. Şikayet etmek ve laf atmak sorunu çözmeyecek. Yolcuların her birinin yaptıkları hareketleri gözden geçirmesi gerek. Yetişkinler böyle hareket etmemeli.

Bu gibi durumlarda zor durumda olan insanlara yardım edin. Ölmeyeceksiniz ya!”

Kesha, gönderisini 29 Temmuz tarihinde Facebook’ta paylaştı.

Burada, çocuklar tatil ama bazen toddlers biraz ara vermek gerekir ve kucağımda bir bebekle uçan. – Neden? Çünkü ben iyi bir insanım.

Dinle….. çocuk yetiştirmek için bir köy gerekir, tamam mı? VE 3 yaşında bir anne ve 4 yaşındaki bir anne olarak bunu biliyorum. Ve ayrıca çocukların pislik olabileceğini de biliyorum. O yüzden önce sana ne olduğunu anlatayım. Bugün saat 5:45 ‘de Seattle’ da uçuş bindim. Alaska Havayolları 674 numaralı uçuş ve ben orta koltukta oturdum. En kötü koltuk olabilir ama sorun değil. Her neyse oturup uçak gereken kilo ilgili bazı kilo sorunlarım var. Yani herkes dolu bir uçakta oturuyor. Ve bir bebek ağlamaya başladı. Belli ki ağlamaya ve sızlanmayı. Etrafımda herkes hohluyorum, esrar ve mırıldanıyor başladı. Sonra………… 2 çocuğun ağladığını duydum!#!# ve bu kadının bebek tam………. Kemer tam tam. Anne güçlerim var ve görmezden gelemiyorum………… ama bunu görmezden gelemiyorum.
Bir kadının bu anneye şikayet ettiğini duydum. Çocuğunun koltuğunu tekme ihtiyacı var. SONRA ANNENİN 3 yaşında olduğunu duydum. ” görünüşe göre kadın arkasına uzandı ve childs ‘ ın bacağını yakaladı.
Bu olurken lanet uçuş görevlisi orada durmuş… dinliyor. Bir şey bile yapmıyorum. Ve benden önceki yaşlı adamlar ” belli ki onun disiplin yöntemi işe yaramaz ” gibi yorumlar yapıyor. Ben de ” büyük ihtimalle bir şey yapmaya korkuyor ” diye cevap veriyorum. Tamam, arka tarafa geri dön.
Bu tam bir uçak…….. ve 15 dakika boyunca bu kadına yardım teklif etmek için…… Bu kadına yardım etmek için bekledim…… Çünkü şefkatli şefkatli çevrili, değil mi? Insanların, üç çocuğu olan…….. Ağlayan bir bebek ve çok terbiyeli bir çocuk olduğunu…….. mırıldanıyor görmek için dön. Bir yetişkin kadın, ellerini kulaklarına elinde…. ve bu annenin en çirkin yüzünü yapmak…. O yüzden…….. O kadar iyi bir insan olmak için…….. Bu annenin orada boğmak izin veremem. O kadar sakin ki…….. Ben zaten ağlıyor, ama o çok iyi yapıyordu. Yardım etmek çok zor. Bana bebeğini hemen verdi. (bu kadın kutsal cehennem gibiydi!) yani ben onun bebeğini aldım ve sonra gidip otur……. AĞLAMA DURDU 😱😱😱 (bir mucize 👀) ben burada oturuyorum Bu değerli bebek uykuya çok.
Demek istediğim???? Nazik ve düşünceli ol. Eğer birinin yardıma ihtiyacı varsa, onlara yardım et. Şikayet ve mırıldanıyor, yardıma ihtiyacı olan insanı yap başka bir şey yapmaz……………. ve o kadının kulaklarını elinde……… büyür büyür…. Büyür ellerini. Bu uçak kendinden utanç. Bana, benden başka bir insan????.. Bir insanı nasıl görmezden bir. Lütfen nazik ol. Lütfen düşünceli ol. Bir diğerine yardım et. Her şeyi kolaylaştırır. Söz söz veriyorum. ************ Edit: Kişisel sayfa arkadaşlık isteği kabul etmiyorum ama iş sayfa eklemek için çok hoşgeldiniz ❤

Kesha söylediklerinde çok haklı. Gönderiyi paylaşan 100 bin kişi de aynı fikirde olmalı.

Böyle durumlarla karşılaştığımızda diğer yolcular yerine Kesha gibi hareket etmeli ve birbirimize yardım etmeliyiz. Paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica