Yıllarca Çocuğun Olmaz Dediler Şimdi 2 Çocuk Sahibi

31 yaşında ve güçlü  bir annenin hikayesi…

Faye Wilkins İngilterede Plymouth şehrinde yaşayan 31 yaşında ve iki çocuk sahibi bir anne… Çift vajina ve çift rahim boynuna sahiptir. Bununla beraber iki tane rahme sahiptir. Senelerdir doktora gidip anne olamayacağını söylediler. 31 yaşına kadar 6 kez düşük yaptı fakat Faye Wilkins yılmadı. Pes etmeyen Faye Wilkins, sonunda hamile kaldı ve şimdi biri 7 yaşında biri de 2 yaşında olan mucizevi çocukları dünyaya getirdi. Çocuklarının ismini ise Molly ve George koydu. Bu mucizevi durumunu anne Wilkins paylaşmak istedi ve sosyal medyadan iki rahme sahip olduğunu ve iki çocuğunun birini sol birini sağ rahminden doğurduğunu açıkladı.

Tıp dilinde Uterus Didelphys olan çift rahim anlamına gelen bu teşhis, çok az kadında görülüyor. Nadir görülen bu duruma sahip olan Faye Anne doğumdan sonra “Neyse ki şimdi iki küçük mucizeye sahibim… Sağlıklı doğdukları için çok mutluyum” dedi. İlk bebeği olan Molly’i sol rahminden hamile kaldığını açıklayan Faye Wilkins ikinci bebeği olan George ise sağ rahminden hamile kaldığını açıkladı.

Faye Wilkins dünyaya getirdiği ilk bebeği hakkında çok güçlü bir bebek olduğunu ve dünyaya erken doğduğunu söylerken George için ise “George’nin de erken doğma ihtimaline karşın büyümesini hızlandırmak için steroid verildi. Alışılmadık bir durum olmasına rağmen, bu konuda konuşmak için utandım ama şimdi diğer kadınları bilinçlendirmek için çalışıyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica