Yabancı Dil Bİlmeyen Kalmayacak!

Yabancı Dil Bİlmeyen Kalmayacak!

Hepimizinde bildiği gibi yabancı birisiyle konuşmak zor. Yabancı dil bilmek şart. Ama bu aygıt sayesinde herkes yabancı dil bilecek…

Bir mühendis tanıştığı kızla konuşamadı ve bunun acısını bir daha yaşamamak için anlık çeviri yapan kulaklık icat etti. Birbirlerinin dillerini bilmiyorlardı birisi Fransız birisi ise İngilizdi. İkisi de aynı anda kendi dillerini konuştu buna rağmen cihaz aynı anda ikisininde dillerine çevirdi. Kendilerini eş zamanlı olarak anladılar. Genç adam Andrew Ochoa, 2 yıl önce Fransız bir kızla tanıştı. Ancak Fransızca bilmiyordu. Hayatının aşkını belki de bu nedenden dolayı kaçırdı. Aynı sorunu bir daha yaşamamayı kafaya koydu. Ama yabancı öğreneceğine akıl almaz bir işe imza attı.

 

Çeviri Yapan Kulaklıklar

Anında çeviri yapan kulaklık geliştirdi. Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen kulaklık konuşmaları internet üzerinden anında çeviriyor. Cihazı kullanabilmek için bir akıllı telefon iki kulaklık ve internet bağlantısı gerekiyor. Satış fiyatı yaklaşık 900 lira olarak belirlendi ancak daha da ucuzlayabilir. Şimdilik İngilizce Almanca, Fransızca ve İtalyanca tercüme yapıyor. Diğer diller satışa sunulana kadar eklenecek.

Yabancı Dil Bİlmeyen Kalmayacak! Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. sevgi dedi ki:

    Anında çeviri yapan kulaklık nerelerde satılıyor

    1. Esra Nur Tat dedi ki:

      Şu anda bir satış söz konusu değil. Şimdilik İngilizce Almanca, Fransızca ve İtalyanca tercüme yapıyor. Türkçe de satışa sunulana kadar eklenecek.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica